Marzec u Czytacza: zapowiedzi książkowe

https://pixabay.com/
Oficjalnie możemy przygotowywać się już do zrzucenia zimowych kurteczek, płaszczyków czy innych grubaśnych ciuchów krępujących ruchy i zakrywających wdzięki. Romantyczna część mojej natury każe mi cieszyć się i napawać pierwszymi wiosennymi zapachami, natomiast zakotwiczona w realnym życiu część przekonuje, że to nie zapach wiosny, lecz odtajałe psie odchody… 

Zwał jak zwał – wiosna idzie, a to powód do świętowania. 
Zwłaszcza, kiedy pierwszy optymistyczny miesiąc tego roku przynosi tak zjawiskowe zapowiedzi książkowe…

PREMIERY KSIĄŻKOWE: MARZEC
Subiektywny przegląd Czytacza

SILVER. TRZECIA KSIĘGA SNÓW Kerstin Gier
Premiera: 1 marca

Początek miesiąca jak ze snu! Oczekiwany przeze mnie finał trylogii Silver wreszcie zaszczyci swą czerwienią księgarskie półki i już niebawem się okaże, czy środek dorówna pięknem okładce książki. Liczę na ciekawy koniec przygody z tą serią. 

Wielki finał Trylogii Snów! Są na świecie ludzie, którzy mają dostęp do snów. Z marzeń sennych można się bardzo wiele dowiedzieć  - pogrzebać w świadomości i podświadomości. Można też popchnąć śniącego do czynów, których nigdy nie dopuściłby się na jawie... Główna bohaterka serii, Liv Silver, ma same kłopoty. Jej antagonista Arthur rośnie w siłę, blogerka Secrecy wie coraz więcej, a groźna Anabel znów pojawia się na sennych korytarzach. Liv musi połączyć siły z przyjaciółmi, żeby chronić siebie i bliskich przed niebezpieczeństwem, które czyha na jawie i we śnie.


INTUICJA Amy Bartol 
Premiera: 8 marca
Patronat Strefy Czytacza

Drugi tom serii Przeczucia. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, Nieuniknione odnalazły drogę do mojego serducha i gdzieś tam wzbudziły sentyment do niewinnych książek zmierzchopochodnych. To jedna z tych książek, na które stawiam ze względu na nieskomplikowaną rozrywkę i kilka godzin fajnego odmóżdżenia. Naprawdę wyczekuję tej premiery i mam nadzieję, że Intuicja zaskoczy mnie równie mocno jak Nieuniknione

Anioły są wśród nas. Przekonała się o tym osiemnastoletnia Evie. Teraz, ramię w ramię ze swoimi niebiańskimi przyjaciółmi, musi zmierzyć się z siłami Zła. Jeśli przegra, straci nie tylko duszę, ale i serce.

Życie Evie Clermont już nigdy nie będzie takie samo. Strata bliskiej osoby pozostawiła na jej sercu bliznę, która długo się nie zagoi. Dziewczyna staje przed dylematem, komu bardziej zaufać – pięknemu Aniołowi Mocy, czy bratniej duszy, którą zna z poprzednich wcieleń. Sytuację komplikuje fakt, że Evie przyciąga też moce Zła, którym zależy na uwięzieniu jej duszy. Z pomocą zaprzyjaźnionych aniołów dziewczyna zrozumie w końcu, jak potężną mocą dysponuje. Bądź co bądź, sama ma anielski rodowód...


HELISA Marc Elsberg
Premiera: 15 marca

Nie spodziewałem się, że twórczość Elsberga tak mocno mnie urzecze, jednak geniusz zawarty w Blackout i bolesny realizm Zero, sprawiły, że dziś jest to jeden z moich ulubionych autorów. Książki, które miały się okazać kolejnymi thrillerami odhaczonymi na mojej liście, zapisały się w mojej pamięci, a Blackout stale awansuje na liście najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Trudno się dziwić, wobec tego, że z taką wielką niecierpliwością i przebieraniem nogami, wypatruję kolejnej premiery. Helisa to najbardziej oczekiwana przeze mnie książka tego miesiąca. 

Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze - czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowy, lepszy świat? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie?

To, co brzmi jak opowieść science-fiction, dzieje się dzisiaj na naszych oczach.


GŁĘBIA CHALLENGERA Neal Shusterman
Premiera: 15 marca

Autor najlepszej książki, jaką czytałem w 2016 roku, powraca z nowym tytułem, choć w zupełnie innym klimacie. Po lekturze genialnych Podzielonych, nie jestem w stanie sobie odmówić lektury kolejnych książek Shustermana. Głębia Challengera zapowiada się na prawdziwą ucztę dla mojego umysłu i nie zdziwię się, jeśli i ta powieść tego niesamowitego autora zagości na liście najlepszych tytułów tego roku. 

Niepokojąca podróż przez głębię ludzkiego umysłu. Wyjątkowo osobista książka jednego z najpoczytniejszych autorów powieści dla młodzieży.

Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego. Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą.

Wnikliwa i niezwykle realistyczna, poruszająca i nie dająca spokoju powieść powstała na podstawie osobistych przeżyć autora, którego syn Brendan cierpi na chorobę umysłową.


BAŚNIE BARDA BEEDLE’A J.K. Rowling
Premiera: 15 marca

Wreszcie pojawi się długo oczekiwane wznowienie jednego z dodatków do Harry’ego Pottera! I wiele wskazuje na to, że ta nowa edycja będzie oszałamiająca pod względem graficznym. Nie jestem w stanie zliczyć, ile już razy czytałem te opowiadania, ale wiem, że w tym nowym wydaniu przeczytam je po raz kolejny. I kolejny, i kolejny…

Baśnie barda Beedle’a to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica przestraszy i zachwyci zarówno mugoli, jak i czarodziejów.


QUIDDITCH PRZEZ WIEKI J.K. Rowling
Premiera: 15 marca

Kolejne wznowienie dodatku do Harry’ego Pottera, które wydrze serca tym, którzy w ostatnich czasach zwykli dorabiać sobie na sprzedawaniu taniej książeczki za olbrzymie kwoty. 

Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wedrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki Quidditch przez wieki. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne!


FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ J.K. Rowling
Premiera: 15 marca

W przeciwieństwie do wznowień Baśni barda Beedle’a i Quidditcha przez wieki, nowe wydanie magicznego podręcznika zoologicznego nie będzie się różniło od starego jedynie szatą graficzną. Mamy tu, bowiem, opisy sześciu nowych stworzeń oraz nową przedmowę napisaną przez Newta Skamandera i odnoszącą się w sporej mierze do filmu, który mogliśmy oglądać w listopadzie na ekranach kin. 

Nowe wydanie leksykonu towarzyszącego serii o Harrym Potterze z przedmową J.K. Rowling (występującej jako Newt Skamander), zawierające sześć nieznanych dotąd zwierząt!

Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.

Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.
Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…


FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ. ORYGINALNY SCENARIUSZ J.K. Rowling
Premiera: 29 marca

No dobra – nadal wkurza mnie fakt, że ten scenariusz to zapis jedynie tego, co znalazło się w filmie. Oczekiwałem czegoś więcej (sceny usunięte, zmienione, niewykorzystane…). Niemniej, jeśli ktoś lubi mieć na półce wszystkie teksty napisane przez Rowling, ten scenariusz to kolejny must have. No i pomaga sobie wszystko poukładać – w końcu w filmie łatwo przeoczyć niektóre ciekawostki czy tajemnicze wzmianki. 

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty. Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń. Nieważne, czy jesteś fanem Pottera, czy po raz pierwszy spotykasz się ze światem czarodziejów, ta pozycja jest obowiązkowa dla każdego kinomana i czytelnika.

Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze: