Wznowienie książek J.K. Rowling!

To już koniec czarnego handlu na Allegro. Media Rodzina zapowiada wznowienie trzech mini-książeczek od J.K. Rowling. Nowe wydania Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć, Quidditcha przez wieki i Baśni barda Beedle'a trafią do księgarń już na wiosnę! 

Na tę wiadomość czekaliśmy od lat. Trzy nieduże książeczki napisane przez J.K. Rowling z myślą o celach charytatywnych, wyprzedały się już dawno temu, co bez skrupułów wykorzystywali sprzedający na Allegro, oferując każdą z nich za cenę znacznie przewyższającą cenę okładkową. Do tej pory wydawnictwo nie miało możliwości wydania wznowienia. Dopiero nabycie praw do nowych wydań zmieniło sytuację. 

W marcu na półki księgarskie trafią odświeżone wydania. Znajdziemy w nich poprawiony tekst oraz zupełnie nowe ilustracje autorstwa chorwackiego ilustratora, Tomislava Tomicia. Nowe obrazki zastąpią grafiki, które do pierwszych wydań wykonała J.K. Rowling. 

Dodatkowo, wydanie Fantastycznych zwierząt zostanie wzbogacone o opisy sześciu nowych zwierząt oraz otrzyma nową przedmowę napisaną przez Newta Skamandera. 

Książki zostaną wydane w twardej oprawie, a każda z nich będzie kosztować 22 zł. Środki ze sprzedaży trafią na konto fundacji charytatywnej. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 komentarze:

 1. Na pewno zakupię, w końcu będą w mojej kolekcji :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna wiadomość!
  Teraz i ja będę miała szansę przeczytać te książki i mieć je na półeczce <3

  OdpowiedzUsuń