Scenariusz "Fantastycznych zwierząt" zostanie wydany w Polsce!

Premiera filmowych Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć już jutro – czy może być lepiej? Otóż może! Wydawnictwo Media Rodzina potwierdza, że doczekamy się polskiego wydania scenariusza filmu w wersji książkowej! 

Oryginalny scenariusz napisany przez J.K. Rowling trafi do zagranicznych księgarń już jutro, ale do tej pory nie było wiadomo, czy polscy fani będą mogli liczyć na wersję w naszym języku. Teraz mamy już pewność, że polska wersja scenariusza powstanie. Ale będziemy musieli na nią poczekać nieco dłużej – do wiosny przyszłego roku. 

Wydawnictwo zapowiada premierę książki na marzec 2017 roku. Mniej więcej w tym samym czasie do sprzedaży trafi film na DVD i Blu-ray. 

Informacja prasowa:

MEDIA RODZINA WYDA W POLSCE
EDYCJĘ KSIĄŻKOWĄ SCENARIUSZA
FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ

MEDIA RODZINA ogłosiła dziś, że w ramach nowego programu wydawniczego obejmującego książki J.K. Rowling ze świata czarodziejów wyda polską edycję książkową oryginalnego scenariusza filmu pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Scenariusz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej.

Książka zawierać będzie pełną wersję scenariusza filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – ekscytującej przygody  z udziałem wielu magicznych stworzeń i postaci. Polskie wydanie scenariusza planowane jest na marzec 2017. Światowa premiera filmu wyprodukowanego przez Warner Bros. Pictures odbędzie się 18 listopada 2016. 

Polski e-book zostanie opublikowany przez Pottermore, który jest globalnym wydawcą cyfrowym wszystkich publikacji J.K. Rowling ze świata czarodziejów.

Nota od Wydawcy:

Czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Każda nowa publikacja ze świata czarodziejów autorstwa J.K. Rowling jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a debiut Autorki w roli scenarzystki gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy pewni, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie filmem w Polsce i na świecie, scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii.

O filmie:

Newt Skamander, słynny magizoolog, w którego rolę wciela się zdobywca Oscara Eddie Redmayne, właśnie zakończył wyprawę po świecie, mającą na celu odnalezienie i opisanie wyjątkowych gatunków magicznych stworzeń. Akcja scenariusza Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zaczyna się w roku 1926, kiedy czarodziej na krótko przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Jego pobyt w Nowym Jorku przebiegłby prawdopodobnie bez komplikacji, gdyby nie pewien niemag (jak nazywają mugoli Amerykanie) imieniem Jacob, a także zagubiona magiczna walizka i ucieczka kilku zwierząt Newta. Wszystko to oznacza niezliczone kłopoty zarówno dla świata czarodziejów, jak i niemagów.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz