Ósmy "Potter" już w księgarniach!


Dawno, dawno temu - przed ośmioma laty - zjawiłem się na mojej pierwszej (i jedynej) potterowskiej premierze o północy. Długo wyczekiwałem tego dnia, a jeszcze dłużej przekonywałem rodziców, że nie dam się zabić (zwłaszcza po drodze) i wrócę do domu w jednym kawałku. Ostateczne marzenia o wielkiej i hucznej premierze rozwiały się, a to za sprawą jednej z popularnych na Śląsku katastrof - wypadku w kopalni. W ten oto magiczny sposób skończyłem na bardzo stonowanej imprezie w Czeladzi, w której udział wzięło może dwadzieścia osób. Nie było szału, ani fajerwerków. Impreza była smutna. I choć nie żałuję, że wziąłem w niej udział, przez ponad osiem lat czułem niedosyt. Tak bardzo chciałem wziąć udział w hucznej premierze Pottera

Mógłbym długo opisywać przeżycia z poprzedniej nocy. Nie dość, że uczestniczyłem w premierze, to była to największa, ogólnopolska impreza zorganizowana w empik Arkadia w Warszawie! A co lepsze - miałem okazję dołożyć do niej swoją cegiełkę prowadząc stanowisko, na którym egzaminowałem z wiedzy książkowej wszystkich fanów, którzy odważyli się do mnie zbliżyć. (Sądząc po nieprzerwanych tłumach przez cały czas trwania premiery, odważnych nie brakowało!) 

Kiedy o północy ruszyła sprzedaż Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka moje marzenie z dzieciństwa, młodości, późniejszej młodości i jeszcze późniejszej spełniło się po stokroć! 

I mógłbym pewnie rozpisywać się na całe stronice relacjonując to wydarzenie, ale tym razem mam do zaproponowania coś znacznie ciekawszego - filmową relację z całej imprezy nadawaną na żywo przez empik! 


Wiem, że ta książka nie wszystkich zadowoli - żadna książka nie ma takiej mocy, ale jako wieloletni fan Harry'ego uważam, że wszyscy mieliśmy niesamowite szczęście mogąc jeszcze raz (lub po raz pierwszy) wziąć udział w nocnej premierze. W nocy z 21 na 22 października znowu połączyła nas magia i pokazała, że nasze serca biją jednym rytmem. 

Magicznego oglądania relacji i jeszcze bardziej magicznych chwil spędzonych z ósmym Harrym. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz