Powstanie nowa trylogia "Osobliwego domu pani Peregrine"!

To jeszcze nie koniec przygody z osobliwymi dziećmi. Zaledwie miesiąc temu w Polsce pojawił się długo oczekiwany finał trylogii Osobliwego domu pani Peregrine Biblioteka dusz, a już wiadomo, że to nie koniec tej historii. Autor trylogii zapowiedział właśnie… nową trylogię Osobliwego domu… 

Niezależnie od tego, co Czytacz sądzi na temat ekranizacji pierwszej części trylogii Ransoma Riggsa (a uważa ją za totalną pomyłkę i dowód wypalenia Tima Burtona), nie można zaprzeczyć, że o trylogii amerykańskiego autora jest głośno. Nie bez przyczyny – Riggs stworzył ciekawą i barwną historię zdobioną fantastycznymi zdjęciami czy pocztówkami. 

Choć nadal pozostaje nam żyć z nadzieją na to, że w Polsce zostanie wydany dodatek do serii, zbiór opowieści o osobliwcach – Tales of the Peculiar, okazuje się, że przyjdzie nam czekać na dużo więcej! 

Wydawnictwo Dutton Books for Young Readers zdradziło wczoraj, że ma w planach wydanie nowej trylogii Osobliwego domu pani Peregrine

Nowa seria to kontynuacja przygód Jacoba Portmana, który tym razem trafi do… Ameryki! W książkach wystąpią znani nam bohaterowie, w tym pani Peregrine i pozostałe osobliwe dzieci. 

Pierwsze trzy powieści wprowadziły osobliwców i ich świat, ale osobliwość jest czymś ogromnym i posiada długą historię. Tak wiele pozostaje do odkrycia! skomentował Ransom Riggs i dodał: Nie mogę się doczekać, by wniknąć w tę historię głębiej i przenieść ją do Ameryki, która – jak się okazuje – jest dużo bardziej osobliwym miejscem niż można się było spodziewać! 

Pierwszy tom nowej trylogii (tytuł pozostaje nieznany) pojawi się w języku angielskim jesienią 2017 roku.


Obejrzyj też: 

Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz