"Harry Potter" na jesień, czyli przegląd magicznych premier! [AKTUALIZACJA]

Szykuje się prawdziwy wysyp potterowskich premier, które niczym jesienne liście opadające z drzew, będą nam towarzyszyły przez najbliższe tygodnie. Zanosi się na bardzo gorącą i magiczną jesień. 

To już nie jest kwestia mugolstwa, kiedy nie nadążasz za kolejnymi nowościami ze świata Harry’ego Pottera. Nawet najwytrawniejsi czarodzieje miewają czasami kłopot z rozgraniczeniem, co jest czym, a co tamtym. Nie mniej ucierpią w najbliższym czasie nasze portfele, a i zanosi się na to, że niektórzy zdołają sobie wybrać z bogatego asortymentu nowości zacny prezent (a może nawet kilka) bożonarodzeniowy. 


POTTEROWSKIE NOWOŚCI
(opisy zapisane kursywą pochodzą od wydawców)


Harry Potter i Komnata Tajemnic – edycja ilustrowana
(książka)
wyd. Media Rodzina
Premiera: 4 października

Drugi tom w pełni zilustrowany przez Jima Kaya. Ponad sto kolorowych ilustracji i 264 strony tekstu! 

Po znakomitym przyjęciu ilustrowanej wersji Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego przyszedł czas na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja z ilustracjami Jima Kaya.

W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak pamięć o Komnacie Tajemnic stworzonej przez Salazara Slytherina nie zginęła.

To zupełnie tak jak w naszym wydawnictwie. Nie zapominając o poprzednim wydaniu drugiej części przygód Harry’ego Pottera, postanowiliśmy pokazać fanom historię tego nadzwyczajnego chłopca w zupełnie nowej szacie graficznej – z ilustracjami doskonale znanego potteromaniakom Jima Kaya. Wydanie zostało przejrzane i poprawione przez tłumacza, Andrzeja Polkowskiego.


Harry Potter – seria filmów na DVD i Blu-Ray 
(film)
Galapagos 
Premiera: 21 października

Nowa kolekcja filmów o Harrym w nowej odsłonie graficznej. 
Do wyboru wersja na DVD lub Blu-Ray. 

Filmy będą dostępne również w pakietach. 
Poza filmami na płytach znajdują się dodatki specjalne i reportaże z planu. 

Szczegóły: galapagos.com.pl 


Harry Potter i przeklęte dziecko 
(książka)
wyd. Media Rodzina
Premiera: 22 października

To oficjalna i autoryzowana kontynuacja serii, której premiera odbędzie się o północy z 21 na 22 października! Będzie to niezapomniana okazja do tego, by jeszcze raz doświadczyć magii premiery odbywającej się w środku nocy. 

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i przeklęte dziecko, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej nie ma go teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, którego nigdy nie chciał przyjąć. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.


Harry Potter. Magiczne miejsca i postacie do kolorowania
(kolorowanka)
wyd. Otwarte/Moondrive
Premiera: 26 października

Trzecia część serii do kolorowania z rysunkami stworzonymi na podstawie filmów o Harrym Potterze.

Ta książka przeniesie Cię z jaskrawego salonu Dursleyów do Wielkiej Sali z zaczarowanym sufitem. Zachwyć się Hogwartem po raz kolejny, przemknij przez szkolne klasy i weź udział w meczu Quidditcha. A potem wymknij się do Hogsmeade albo przypomnij sobie dreszcz emocji, jaki poczułeś, stawiając pierwsze kroki na ulicy Pokątnej. Towarzyszyć Ci będą bliscy, znajomi i wrogowie Harry’ego.

Tylko mugole uważają, że są za starzy na kolorowankę. Otwórz ją, weź kredkę i… niech dzieje się magia!


Harry Potter. Pocztówki do kolorowania
(kolorowanka)
wyd. Otwarte/Moondrive
Premiera: 26 października

Specjalna edycja pocztówek do kolorowania z ilustracjami z filmów o Harrym Potterze! Użyj magicznych barw i zaparz Eliksir Wielosokowy, złap znicz, by przejść do historii Szukających w Quidditchu, dodaj koloru Zgredkowi… Każdą pocztówkę możesz oddzielić od pozostałych, wykorzystać jako zakładkę do książki albo wysłać sową do zaprzyjaźnionego Ślizgona lub zwykłą pocztą do przyjaciela mugola.Harry Potter. Plakaty do kolorowania
(kolorowanka) 
wyd. Otwarte/Moondrive
Premiera: 26 października

Uwolnij swoją kreatywność i otwórz drzwi do kolorowego świata kultowej serii, którą pokochały miliony.

Czy pamiętasz detale herbów wszystkich domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? Albo to uczucie, kiedy po raz pierwszy zobaczyłeś wnętrze sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów? Plakaty z ilustracjami z filmów o Harrym Potterze, które masz przed sobą, to powiększone wzory z książek do kolorowania – idealne do wypełnienia magicznymi kolorami. Każdy plakat możesz odłączyć od całości i powiesić w takim miejscu, aby świat czarodziejów zawsze był w zasięgu Twojego wzroku!


Harry Potter. Hogwart
(dziennik)
wyd. Otwarte/Moondrive
Premiera: 9 listopada 

Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie została założona przez Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw i Salazara Slytherina. Jej siedzibą jest wielki, malowniczy i pełen tajemnic zamek. Co tu dużo mówić – to miejsce, w którym każdy chciałby się uczyć. Nawet jeśli nie doczekałeś się sowy z Hogwartu, możesz mieć swój dziennik z godłem tej niezwykłej szkoły.Harry Potter. Gryffindor
(dziennik) 
wyd. Otwarte/Moondrive
Premiera: 9 listopada

Złoto i szkarłat to barwy Gryffindoru, którego patronem jest Godryk Gryffindor. Wychowankowie tego domu wyróżniają się odwagą, determinacją i rycerskością, a przynależność do nich to powód do dumy. Jeśli jesteś prawdziwym Gryfonem, w twojej kolekcji nie może zabraknąć dziennika przeznaczonego specjalnie dla ciebie! Wszyscy Ślizgoni zzielenieją z zazdrości.


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 
(film – kino) 
Premiera: 18 listopada 

Akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie 
(książka)
wyd. Media Rodzina
Premiera: 18 listopada 

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o magicznym świecie filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. 

Oto zbiór niesamowitych zdjęć i filmowych detali. Ten przewodnik przybliży Wam ulubione postacie, miejsca, przedmioty, zaklęcia i magiczne chwile!


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci
(książka) 
wyd. Media Rodzina 
Premiera: 18 listopada

Oto Newt, Tina, Queenie, Jacob i wielu, wielu innych bohaterów bogatej galerii postaci z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć!

W wyniku magicznego zamieszania brytyjski magizoolog Newt Skamander angażuje się w pogoń za fantastycznymi stworzeniami po całym Nowym Jorku. Newt musi odnaleźć uciekające zwierzęta, żeby wszystko wróciło do normy. Pomogą mu początkujący piekarz Jacob Kowalski oraz Tina i Queenie Goldstein, dwie czarownice pracujące dla Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spotkanie tak różnorodnych charakterów to początek przygody pełnej niespodziewanych zwrotów akcji, którą Newt zapamięta na bardzo długo.Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie. Kolorowanka
(kolorowanka)
wyd. HarperCollins Polska

Premiera: jesień 

Tym razem przyjdzie nam kolorować bohaterów oraz miejsca znane z najnowszego filmu - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. 

Magia powraca na ekrany kin i nie tylko.


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne stworzenia 
(książka)
wyd. HarperCollins Polska
Premiera: jesień 


Przewodnik po filmie skupiający się na prezentacji magicznych stworzeń, które zobaczymy w kinie.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze: