Nowa książka Dana Browna!

Na dniach będziemy mogli obejrzeć filmową wersję ostatniej książki Dana Browna - Inferno z Tomem Hanksem w roli głównej, a już w przyszłym roku do księgarń trafi zupełnie nowa książka tego autora!


Dan Brown zdobył światową sławę dzięki Kodowi Leonarda da Vinci, drugiej książce opowiadającej o losach profesora, znawcy symboli - Roberta Langdona. Powieść została sprzedana w 80 milionach egzemplarzy i przetłumaczona na ponad 40 języków. 

Na podstawie książki powstała kinowa ekranizacja z Tomem Hanksem w roli Langdona, a także jej kontynuacja - Anioły i demony (w serii filmów to kontynuacja Kodu..., natomiast książkowy pierwowzór to jego poprzednik). Niebawem w kinach swoją premierę będzie miała kolejna kontynuacja - Inferno (czwarta z kolei książka w serii, acz nie zdecydowano się na robienie filmu na podstawie trzeciej, Zaginionego symbolu). 

A teraz do konkretów:
zapowiedziano premierę najnowszej książki Browna, piątej w serii z Robertem Langdonem - Origin. Wersja oryginalna zostanie wydana 26 września 2017 roku. 

Wydawnictwo Doubleday zapowiada, że tym razem profesor Langdon zmierzy się z dwoma najbardziej frapującymi ludzkość pytaniami, a odkrycie, którego dokona wywoła istne trzęsienie ziemi. 

Podobnie jak poprzednie tytuły serii, Origin będzie się mocno skupiało na sztuce, symbolice i religii.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz