Nowe książki ze świata "Harry'ego Pottera" od J.K. Rowling!

Już 6 września zostaną wydane trzy nowe książki ze świata Harry'ego Pottera napisane przez J.K. Rowling! 
Uściślijmy - nie będą to książki, lecz książeczki (najdłuższa będzie sobie liczyła 79 stron, najkrótsza - 63). I na razie nic nie wiadomo o papierowej wersji - zbiory zostaną wydane w wersji elektronicznej.

Zbiory?
Tak - w trzech nowych książkach znajdziemy różne historie z magicznego świata, na ogół bazujące na wybranych tekstach zamieszczonych na Pottermore, choć mają to być ich rozszerzone wersje.


W Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists poznamy mroczniejsze oblicze magicznego świata, w tym korzenie Dolores Umbridge, wzloty i upadki Ministerstwa Magii czy historię Azkabanu. Nie zabraknie też wspomnień z młodości Horacego Slughorna!


Druga z książeczek - Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies - odkryje przed nami m.in. historię Minervy McGonagall czy Remusa Lupina. Nie zabraknie też wzmianek o Sybilli Trelawney czy Silvanusa Kettleburne'a!I wreszcie ostatnia - Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide, to pozycja traktująca o samej Szkole Magii i Czarodziejstwa i jej mieszkańcach.

Ebooki można zamówić w przedsprzedaży na Amazon po 1,99 GBP. Nie wiadomo, czy pojawi się polska wersja.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze:

 1. Och, oby była wersja papierowa (już nie musi być po polsku ale oczywiście mam nadzieję że będzie) ❤❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko ... oby była polska wersja i do tego papierowa(!), bo zapowiada się świetnie <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Można też kupić w sklepie play za 12.99 zł

  OdpowiedzUsuń