Nowa książka od autorki "Zmierzchu"!

Autorka Zmierzchu powraca z nową książką! Tym razem Stephenie Meyer zgotowała swoim fanom... thriller szpiegowski! 

The Chemist (Chemik lub Chemiczka) to zupełnie nowa propozycja od Stephenie Meyer. Tym razem autorka kieruje swoją książkę do dorosłego odbiorcy. 

Jak przyznała Meyer w oficjalnym oświadczeniu, The Chemist to rezultat jej miłości do Jasona Bourne'a i Aarona Crossa. 

Opis książki:
Choć bardzo niewielu o tym wiedziało, pracowała dla rządu Stanów Zjednoczonych. Jako ekspert w swojej dziedzinie była jedną z najmroczniejszych tajemnic swojej agencji, ukrywaną do tego stopnia, że nie miała nawet nazwiska. Kiedy uznano ją za ciężar, przyszli po nią bez ostrzeżenia. 

Od tej pory rzadko pozostaje w jakimś miejscu na dłużej. Podobnie z nazwiskiem. Zamordowali jedyną osobę, której ufała, ale coś co wie, wciąż stanowi olbrzymie zagrożenie. Chcą, by umarła. I to jak najszybciej.

Kiedy były instruktor oferuje jej możliwość ucieczki, zdaje sobie sprawę, że to jej jedyna szansa, by zniknąć z celownika. Ale to oznacza przyjęcie ostatniego zlecenia od jej byłych pracodawców. Ku jej przerażeniu, informacja którą zdobywa, sprawia że jej sytuacja staje się jeszcze trudniejsza i bardziej niebezpieczna. 

Postanawia stawić czoła zagrożeniu. Przygotowując się do stoczenia najcięższej walki w życiu, zakochuje się w człowieku, który może jedynie zmniejszyć jej szanse na przeżycie. Widząc jak topnieją jej możliwości wyboru, musi wykorzystać swoje talenty tak, jak to jej się nigdy nawet nie śniło. 

Najnowsza książka Stephenie Meyer zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 15 listopada br. Na razie nie wiadomo, czy książka zostanie wydana również w Polsce. Jak dotąd wszystkie książki autorki zostały wydane w Polsce nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze:

  1. Coraz bardziej przekonuję się, że Meyer to słaba pisarka, w dodatku zrzynająca opowieści od innych.
    Szkoda.

    OdpowiedzUsuń