Kiedy "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" pojawi się w Polsce?

Znamy już datę pojawienia się na polskich półkach Harry'ego Pottera i Przeklętego Dziecka
Wydawnictwo Media Rodzina właśnie podało oficjalną datę premiery ósmej historii

Książka będąca drukowaną wersją scenariusza sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko zadebiutuje w polskich księgarniach 22 października br. (światowa premiera planowana jest na 31 lipca) i będzie to jedno z pierwszych tłumaczeń scenariusza, które pojawi się na świecie! 

Książka zostanie wydana w oprawie miękkiej i twardej. Cena książki w miękkiej oprawy wyniesie 39 zł, a w twardej 49 zł. Scenariusz będzie liczył ok. 320 stron.

Tłumaczeniem zajmą się Piotr Budkiewicz i Małgorzata Hesko-Kołodzińska.

Książkę można zamówić w przedsprzedaży: TUTAJ.


Harry Potter i Przeklęte Dziecko to bezpośrednia kontynuacja Insygniów Śmierci. Akcja nowej części rozpoczyna się od sceny z epilogu ostatniego książkowego tomu cyklu. 

Opis wydawniczy: 
Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga, nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a, to pierwsza autoryzowana sztuka teatralna ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze:

 1. Chyba jednak przeczytam po angielsku za 4 tygodnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może to tylko ja, ale im nowsze wiadomości nt. Pottera, tym mniej mnie one interesują. Czarn prysł :(

  OdpowiedzUsuń
 3. A dlaczego nie tłumaczy Pan andrzej Polskowski? :)

  OdpowiedzUsuń