Nowa książka od autorki "Niezgodnej"!


Autorka bestsellerowej trylogii, Niezgodna, powraca z nowym tytułem! Już na początku jej najnowsza książka trafi do sprzedaży! 

Carve the Mark to pierwszy tom nowel dylogii Veroniki Roth. Tym razem autorka wpisuje się w przeżywający złotą erę nurt powieści, których akcja jest osadzona w kosmosie. 

Na planecie, gdzie rządzą przemoc i zemsta, w galaktyce, w której los dla niektórych bywa bardziej łaskawy, każdy odkrywa swój dar i unikalną moc zdolną do kształtowania przyszłości. Podczas, gdy większość korzysta ze swoich mocy, Akos i Cyra tego nie robią  - ich dar czyni ich podatnymi na cudzą kontrolę. Czy zdołają odzyskać swój dar, przeznaczenie i życie oraz przywrócą równowagę sił w tym świecie? 

Cyra jest siostrą brutalnego tyrana rządzącego ludem Shotet. Dar Cyry przynosi jej ból, ale i daje jej moc – korzysta z tego jej brat, wykorzystując jej dar do torturowania wrogów. Ale Cyra jest czymś więcej niż tylko ostrzem w ręku brata: jest gibka, szybka i lepsza niż dała się poznać. 

Akos wywodzi się z miłującego spokój ludu Thuve, a jego lojalność względem rodziny jest nieograniczona. Chociaż chronieni przez dar czasu, Akos i jego brat zostają uprowadzeni przez wrogich żołnierzy Shotet. Akos jest zdesperowany, by uratować życie brata – bez względu na cenę. Gdy Akos zostaje wrzucony do świata Cyry, wrogość pomiędzy krajami i rodami wydaje się być nie do zażegnania. Akos i Cyry muszą zdecydować, czy pomóc sobie nawzajem i przetrwać czy się zniszczyć.

W USA książka trafi do sprzedaży 17 stycznia 2017 roku. Polska data premiery, ani wydawca książki, nie są znane. 

Tymczasem polscy fani pisarki już mogą zacierać ręce z zadowolenia - 15 czerwca ukaże się w Polsce zbiór wakacyjnych opowiadań, Ktoś mnie pokocha. Wśród dwunastu opowiadań znajdzie się jedno napisane przez Veronicę Roth. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 komentarze:

 1. Nie przepadam specjalnie za twórczością autorki. Fani Niezgodnej, nie bijcie! Ja po prostu uważam, że pomysł na dzielenie ludzi według jednej wiodącej prym cechy nie jest najlepszy, nie podoba mi się też wykonanie. Wątpię, żebym przeczytała nową serię autorki, ale opowiadaniu w wakacyjnym zbiorze dam szansę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem głupiutka, bo musiałam sprawdzić w google słowo "dylogia", choć dobrze obstawiałam na dwie części xD
  Sam opis książki nie zachwycił mnie zbytnio. Może sięgnę, może nie. Ciekawe czy uda jej się stworzyć coś świeżego, czy jednak jakieś naleciałości ze świata Niezgodnej będą.

  OdpowiedzUsuń