"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" w Polsce!

Już od jakiegoś czasu trwały spekulacje, czy książkowa wersja scenariusza sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko pojawi się w Polsce. Dziś znamy już odpowiedź na to pytanie!

A brzmi ona: TAK.  
Wiadomo również, kiedy polska wersja trafi do sprzedaży oraz kto będzie jej wydawcą. 

Wydawnictwo Media Rodzina, wydawca Harry'ego Pottera w Polsce, opublikowało dziś komunikat prasowy informujący o nabyciu praw do wydania scenariusza Harry'ego Pottera i Przeklętego Dziecka część 1 i 2. Sztuka ma być oficjalną kontynuacją serii.

Harry Potter 8 pojawi się w polskich księgarniach już w październiku (światowe wydanie jest planowane na 31 lipca). 

Wiadomo również, że - podobnie jak w przypadku wydania angielskiego - z czasem zostanie wydana również edycja poszerzona scenariusza (więcej na ten temat: TUTAJ). 

Czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka. Liczba dotąd sprzedanych w Polsce egzemplarzy cyklu o Harrym Potterze i stale rosnące grono jego fanów dowodzą, że losy bohatera stały się bliskie zarówno jego rówieśnikom, jak i nowym pokoleniom czytelników - mówi wydawca. 

Oficjalny opis sztuki/scenariusza:

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga, nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a, to pierwsza autoryzowana sztuka teatralna ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Pełną treść komunikatu prasowego można przeczytać: TUTAJ
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz