Kwiecień taaaki epicki!


Pierwsza zasada YouTube'a głosi, by zwracać się do swoich odbiorców w jakiś szczególny sposób. Wiem to, bo ostatnio Czytacz mocniej zaangażował się w pokazywanie mojej mordy... TWARZY, znaczy się. Gnojkowi nie wystarczyło zmuszanie mnie do prowadzenia transmisji live na Periscope. Stwierdził, że tam jakość do kitu i odbiorcom ciężej dotrzeć. Wobec tego bydlak zmusił mnie do rozpoczęcia przygody z YouTube, gdzie nawet pryszcza na nosie ukryć nie da rady! O, Bogowie!

W ten oto szczególny sposób właśnie zareklamowałem nowy/stary kanał na YouTube. Stary, bo działa już od wieków. Nowy, bo dopiero od tygodnia funguje tak jak powinien. Zakładając, że coś, co reklamuję własną twarzą i głosem może fungować jak powinno. Nie, żebym był jakiś skromny czy nazbyt samokrytyczny. Po prostu jestem przekonany, że aparat nigdy nie odda w pełni pełnej cudowności i atrakcyjności mojej osoby.


Do rzeczy, do rzeczy, bo mnie zima zastanie, zanim wyskrobię coś sensownego!
Co do zimy - mam jej do przekazania jedno: żegnaj, franco! oraz obyś nie odnalazła drogi powrotnej. Dodać do tego mogę jeszcze: jesień zabierz ze sobą. 

Wiosna to taki czas, kiedy można wystawić mordeczkę do słońca, rozwalić się wygodnie na tarasie i czytać do późna, wszakże i dzień staje się coraz dłuższy. Pod warunkiem, że bachorątko pozwoli.

Zanim przejdę do pławienia się nad rozkoszami wynikającymi z nadejścia kwietnia (wiosna, wiosna!), wrócę na una momento do marca. Cóż to był za szalony miesiąc, ho ho ho! 17 lutego szeroki świat księgarski po raz pierwszy mógł doświadczyć Czytacza na własnej skórze. Ale o szo chozi? O pierwszy oficjalny patronat Sir Czytacza! Tak, tak - piękne logo czytaczowe wylądowało na okładce Podzielonych Neala Shustermana. Koniecznie wypatrujcie tej książki w księgarniach i kupujcie po 5 egzemplarzy!

W marcu zakończyła się też moja przygoda z cudownymi Mrocznymi umysłami Alexandry Bracken oraz rozpoczęła i zakończyła przygoda z trylogią Piątej fali Ricka Yanceya (ha, tylko Czytacz potrafi przeczytać więcej książek z danej serii, niż pojawiło się na świecie! BTW - tom wieńczący, The Last Star, jest G-E-N-I-A-L-N-Y!) oraz przygoda z Delirium Lauren Oliver. Ta ostatnia seria ląduje na mojej liście największych rozczarowań 2016 roku. Nie tego się Czytacz spodziewał po Delirium, nie tego!

Dobra. Teraz kwiecień. Będę się streszczał, żeby drań nie zdążył mi niczego poprzeplatać. A jest kilka kwietniowych tytułów, które sprawiają, że mi w czytaczowym brzuchu burczy!

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANI Z OCZEKIWANYCH, 
czyli krótka zapowiedź książek, których Czytacz nie może się doczekać. 


REGUŁA MYŚLI  James Dashner

PORYWAJĄCA KONTYNUACJA BESTSELLERA „W SIECI UMYSŁÓW”
Po wydarzeniach na Ścieżce i po tym, jak dowiedział się, że jest tworem - komputerowym programem przeniesionym do ciała człowieka, Michael budzi się na Jawie, w obcym domu, w ciele nastoletniego Jacksona Portera.
Kiedy w mieszkaniu pojawiają się ludzie Kaine'a, żeby zaprowadzić go na spotkanie z twórcą Doktryny Śmiertelności, Michael ratuje się dramatyczną ucieczką i postanawia odnaleźć jedynych ludzi, którym bezgranicznie ufa - Brysona i Sarę.

Jego pojawienie się w domu Sary rozpoczyna jednak serię nieszczęśliwych wydarzeń. Rodzice dziewczyny znikają w tajemniczych okolicznościach, Sara zostaje oskarżona o współudział w ich porwaniu, a Michael jest poszukiwany za przestępstwa związane z cyberterroryzmem. 

Tymczasem  zarówno na Jawie jak i we Śnie dochodzi do dziwnych wydarzeń, i wszystko wskazuje na to, że Kaine rzeczywiście pragnie zaludnić ziemię tworami.
Wkrótce Michel, Bryson i Sara przekonują się, że nie mogą czuć się bezpiecznie w żadnym ze światów; że Kaine nie jest ich jedynym zmartwieniem i że nie należy nikomu ufać.

Książka od autora Więźnia labiryntu. Pierwszy tom, W sieci umysłów, pożerałem z olbrzymią przyjemnością. Powiedziałbym nawet, że ta książka była bardziej udana od Więźnia! Już nie mogę się doczekać, kiedy drugi tom wpadnie w moje ręce.

Recenzja pierwszego tomu: KLIK 

Premiera: 1 kwietnia


CHŁOPAK, KTÓRY STRACIŁ GŁOWĘ John Corey Whaley

Hej!

Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by ciało od szyi w dół przeszczepiono mu od zdrowego człowieka. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.

Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.

Chłopaka... miałem okazję przeczytać jeszcze w lutym i stwierdzam z całą stanowczością, że jak dotąd to najlepsza książka, jaką przeczytałem w tym roku. Cudowna, porywająca, oryginalna. Czytacz jest baaaaardzo ukontentowany. Zwłaszcza, że cytują go w tej książce! Takie cuda! 

Premiera: 13 kwietnia


PIĄTA FALA Rick Yancey

Pierwsza fala przyniosła ciemność.
Druga odcięła drogę ucieczki.
Trzecia zabiła nadzieję.
Po czwartej wiedz jedno: nie ufaj nikomu.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka.

Przemierzająca zgliszcza Ameryki Cassie próbuje uciec od istot, które tylko wyglądają jak ludzie. Zabijają wszystkich, z dnia na dzień zmniejszając garstkę ocalałych. Cassie wie, że pozostać żywą oznacza pozostać samotną. To się zmienia, gdy poznaje Evana Walkera. On może być jej ostatnią nadzieją na przetrwanie… albo zagrożeniem. Czy Cassie powinna mu zaufać? Czy zdąży odnaleźć sprzymierzeńców, zanim piąta fala położy kres ludzkości?

Na podstawie powieści Piąta fala powstał film w gwiazdorskiej obsadzie. W rolę Cassie wcieliła się Chloë Grace Moretz, znana polskim fanom m.in. z filmu Zostań, jeśli kochasz.

Tym razem to nie nowość, a "jedynie" nowa edycja. Piąta fala powraca w okładce filmowej. Chyba śmiało mogę stwierdzić, że to najlepsza książka o inwazji z kosmosu, jaką czytałem.
Recenzja książki: KLIK

Premiera: 13 kwietnia 


EFEKT ROSIE Graeme Simsion 

Don Tillman powraca! Po Projekcie Żona i poznaniu Rosie przyszedł czas na nowe wyzwanie w jego życiu. Tym razem bohater stara się wdrożyć Projekt Dziecko, ale znów nie wszystko idzie po jego myśli… Kolejna niesamowicie zabawna, ciepła opowieść o życiu nietuzinkowego naukowca i jego zwariowanej ukochanej Rosie. 

Pierwsza część ich przygód, Projekt Rosie zostanie sfilmowana przez Richarda Linklatera z Jennifer Lawrence w tytułowej roli.

Pierwszą książkę, Projekt Rosie, czytałem z rozdziawioną gębą. Przezabawna historia, niesztampowa i urocza. Nie mogę się doczekać drugiego tomu!

Recenzja pierwszego tomu: KLIK

Premiera: kwiecień

***
Czytacz dziękuje za uwagę. Nie kłania się nisko, bo mu się nie chce. Bo słoneczko czeka na Czytacza.
PS. Odkąd Czytacz robi z siebie gwiazdę jutiuba, nie da się z nim wytrzymać... Wyobraź sobie pasożyta, którego ego sięga ponad sufit. Dramat... Po prostu dramat. Ale nie ma co się rozczulać, bo książki stygną. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz