Kinowe "Fantastyczne zwierzęta" jako książka!


Scenariusz filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zostanie wydany w formie książki!

Zgodnie z doniesieniami z Pottermore, 19 listopada - a zatem dzień po światowej premierze filmu - na półki księgarń trafi książkowa wersja napisanego przez J.K.Rowling scenariusza filmu. 

Na początku książka zostanie wydana w Wielkiej Brytanii (Little Brown) i USA (Scholastic) oraz będzie dostępna w formie e-booka na Pottermore. 

Ta informacja nie powinna być wielkim zaskoczeniem. Odkąd tylko ogłoszono, że powstanie film na podstawie książeczki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, do którego scenariusz napisze J.K.Rowling, byłem pewny, że prędzej czy później scenariusz doczeka się publikacji - zwłaszcza, gdy potwierdziło się pierwsze z moich przypuszczeń i w formie książki zaplanowano wydanie scenariusza sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko. 

Po co komu scenariusz, skoro ma film? 
Nie od dziś wiadomo, że film nigdy nie jest w 100% zgodny ze scenariuszem. W scenariuszach filmów o Harrym Potterze występuje mnóstwo scen, których nigdy nie dane nam było obejrzeć na ekranie. Niektóre sceny zostają przerobione, a inne usunięte. 

Niezaprzeczalnie to właśnie książkowa wersja scenariusza będzie najwierniejsza temu, co napisała J.K.Rowling - zdecydowanie bardziej wierna od samego filmu, któremu ostateczny kształt nadaje reżyser. 

Czy ta książka zostanie wydana w Polsce? 
Istnieją olbrzymie szanse na to, że scenariusz Fantastycznych zwierząt zostanie wydany w Polsce. Podobnie jak scenariusz Harry'ego Pottera i Przeklętego Dziecka, o który bój już się toczy! 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

2 komentarze:

 1. Meh, skok na kasę. Szkoda, że z tej fajnej serii zrobiła się taka papka medialna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie... Dla mnie historia skończyła się na siódmej części serii o HP ;)

   Usuń