Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi z Victorią Scott, autorką serii "Ogień i woda"

Polscy fani talentu Victorii Scott nie mają powodów do narzekań - właśnie w księgarniach pojawił się drugi tom serii Ogień i woda - Kamień i sól, a na czerwiec została zapowiedziana polska wersja Tytanów (premiera światowa: 23.02.).

Korzystając z króciutkiej, króciuteńkiej przerwy w pracy Victorii, zadaliśmy jej w biegu kilka pytań, na które pisarka odpowiedziała.

STREFA CZYTACZA: Jaka była twoja pierwsza myśl, kiedy dowiedziałaś się, że twoja książka zostanie wydana? 

VICTORIA SCOTT: Pamiętam, że zastanawiałam się nad tym, do kogo powinnam zadzwonić najpierw, żeby go o tym powiadomić. I tak sobie myślę, że najpierw zadzwoniłam do mojej mamy. Ha! 

SC: Czy wzorowałaś Tellę na kimś, kogo znasz lub znałaś? Czy któregoś ze swoich bohaterów bazowałaś na sobie? 

VS: Zdecydowanie tak. Muszę przyznać, że Tella przypomina mnie pod bardzo wieloma względami. Cząstkę siebie umieściłam też w bohaterze innej serii, którą napisałem – w Dantem Walkerze. Trudno byłoby nie zaszczepić cząstki siebie w bohaterach, ponieważ prawda jest taka, że siebie zna się lepiej niż kogokolwiek innego. 

SC: Czy uważasz, że seria jest należycie zamknięta po dwóch tomach? A może masz jakieś plany na zakończenie jej w inny sposób? 

VS: Właściwie Wyścig dobiegł końca, ale uważam, że w tych książkach nadal pozostają luźne końce, które warto byłoby związać. Wątki, które należałoby zamknąć. W tej chwili jesteśmy z moim agentem na etapie przedyskutowywania różnych opcji, żeby znaleźć jak najlepszą drogę do zrobienia tego. 

SC: Jakie książki wpłynęły na ciebie najbardziej i w jaki sposób? 

VS: Prawdopodobnie były to książki napisane przez Kiersten White. To ona pokazała mi, że bohaterowie mogą być jednocześnie zabawni, a z drugiej strony nie wpływający negatywnie na dawkowanie napięcia czy tempo akcji. 

SC: Niebawem w księgarniach pojawi się twoja nowa książka - Tytani [w Polsce ok. czerwca - przyp. red.]. Dlaczego warto ją przeczytać? 

VS: Odpowiedź jest prosta: ponieważ występują w niej konie-roboty! Czy muszę dodawać więcej? Hmm, chyba jednak muszę. W tej książce dotykam też ważniejszych i głębszych tematów, takich jak przyjaźń, rodzina czy hazard. Naprawdę mam nadzieję, że pokochacie tę książkę! 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

5 komentarze:

 1. No coś takiego byłam przekonana, że to trylogia, a tu autorka się zastanawia nad wydaniem 3 cześci.. :) jestem w trakcie lektury ,,Kamienia.." i ciekawa zakończenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tyle autorka się zastanawia, co jej amerykański wydawca. :) Sama Victoria chętnie napisałaby tę książkę :)

   Usuń
 2. Szkoda, że tylko te trzy książki zostały wydane. Kocham wszystkie książki które zostały opublikowane w Polsce, ale szkoda, że tylko trzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przecież zakonczenie 2 część niczego nie wyjaśnia? Wiec jak się można zastanawiac czy wydawac 3? To trochę nie sprawiedliwe tak ucinac historie

  OdpowiedzUsuń