Uagadou

[Wag-a-doo]

Pomimo, że w Afryce mieści się sporo mniejszych magicznych szkół (wskazówki jak do nich trafić znajdują się we wprowadzeniu), pozostaje tylko jedna, która przetrwała próbę czasu (ma przynajmniej tysiąc lat) i cieszy się znakomitą reputacją na arenie międzynarodowej: Uagadou. To największa ze wszystkich szkół magii, która przyjmuje adeptów z całego olbrzymiego kontynentu. Jedynym podawanym jej adresem są „Góry Księżycowe”; odwiedzający mówią o przepięknej budowli wykutej w zboczu góry i okrytej mgłą do tego stopnia, że czasami zdaje się, jakby unosiła się ona w powietrzu. Spora część (niektórzy powiedzą, że całość) magii pochodzi z Afryki, a absolwenci Uagadou są szczególnie dobrze zorientowani w Astronomii, Alchemii i Transmutacji.

Różdżka to europejski wynalazek – afrykańscy czarodzieje przyjęli ją jako użyteczne narzędzie dopiero w ostatnim stuleciu, wiele zaklęć rzucają poprzez wskazanie na coś palcem lub za pomocą gestów ręką. To zapewnia uczniom Uagadou solidną linię obrony, gdy zostają oskarżeni o łamanie Międzynarodowej Ustawy o Tajności (ja tylko pomachałem, nie chciałem, by odpadł mu podbródek). Podczas niedawnego Sympozjum Animagów, zespół szkolny z Uagadou przyciągnął uwagę prasy, gdy jego pokaz zsynchronizowanej transmutacji wywołał w pobliżu zamieszki. Wielu starszych i bardziej doświadczonych czarodziejów czuje się zagrożonych przez czternastolatków zdolnych zmienić się w słonie i gepardy. Formalną skargę do Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów złożył Adrian Tutley (forma animaga: myszoskoczek). Na długiej liście znanych absolwentów Uagadou znajdują się m.in. Babajide Akingbade, która zastąpiła Albusa Dumbledore’a na stanowisku Najwyższej Szychy Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów.

Zawiadomienie o przyjęciu do Uagadou młodym adeptom dostarczają Posłańcy Snów, którzy są wysyłani przez dyrekcję. Posłaniec Snów przybywa do dzieci, gdy te śpią i pozostawia im token (na ogół zapisany kamień), który dziecko po przebudzeniu odnajduje w swojej dłoni. Żadna inna szkoła nie wykorzystuje tej metody do selekcji uczniów.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz