Szkoły Magii

Liczba krajów, które posiadają własną szkołę magii jest maleńka w porównaniu do liczby tych, które jej nie mają. Powodem jest fakt, że w większości krajów społeczność czarodziejów preferuje opcję uczenia się w domu. Bywa również, że czarodziejska społeczność jest w danym państwie na tyle mała lub rozsiana, że bardziej opłacalnymi sposobami edukowania młodzieży są kursy korespondencyjne.

Na świecie istnieje jedenaście szkół magii – założonych dawno temu i prestiżowych. Każda z nich jest zarejestrowana w Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów. Mniejsze i słabiej regulowane instytucje przychodzą i odchodzą – ciężko je śledzić i rzadko są one rejestrowane w odpowiednim Ministerstwie (w związku z czym nie mogę ręczyć za ich standard edukacyjny). Każdy, kto chciałby wiedzieć, gdzie w jego regionie znajduje się zatwierdzona magiczna szkoła, powinien wysłać zapytanie sową na adres Biura Edukacyjnego Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów. 

Dokładna lokalizacja każdej ze szkół jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Szkoły obawiają się nie tylko nękania ze strony mugoli – smutne fakty są takie, że w różnych okresach ich długiej historii każda z tych instytucji była rujnowana w konsekwencji wojen czarodziejów czy wrogiej uwagi ze strony zarówno lokalnych jak i zagranicznych magicznych społeczności (nie tylko w Wielkiej Brytanii nauka magicznej młodzieży spotkała się z interwencjami czy ciśnieniem ze strony Ministerstwa Magii). Zgodnie z ogólną zasadą, magiczne szkoły zdają się być położone w zamkniętych strefach czy obszarach górskich (choć, jak widać, są wyjątki), gdyż te regiony są trudno dostępne dla mugoli i łatwiejsze do obrony przed mrocznymi czarodziejami. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

4 komentarze:

 1. I co myślicie o nowym Pottermore?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze zdanie raczej się nie zmienia. Jest kiepsko. Już nawet nikt się nie stara, by strona wyglądała magicznie.

   Usuń
 2. Mam nurtujące mnie pytanie, mianowicie w HPiCO zostały wspomniane czarownice z Akademii Czarownic Z Salem. Tymczasem nie została (akademia) wspomniana w artykule z Pottermore Rowling. Czy to tylko ja coś niedoczytałam? Orientujecie się może?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rowling kiedyś mówiła, że ta Akademia to jedynie żart i w rzeczywistości ona nie istnieje.

   Usuń