Jakie stworzenia zobaczymy w "Fantastycznych zwierzętach"?

Specjalnie dla magazyna Entertainment Weekly Eddie Redmayne zdradził, jakie stworzenia zobaczymy w filmie.

LELEK WRÓŻEBNIK 
Irlandzki odpowiednik feniksa, chudy i ponury ptak, który swym wyglądem przypomina małego i niedożywionego sępa o zielono-czarnych piórach. Niegdyś uważano, że dźwięki wydawane przez lelka zwiastują śmierć, natomiast badania wykazały, że lelek śpiewa jedynie przed deszczem.


NIEŚMIAŁEK 
To niewielkie, liczące sobie najwięcej 8 cali wzrostu, stworzenie pilnujące drzew. Wygląda jakby składał się z kory, gałązek i dwóch małych brązowych oczu. Jest agresywny tylko wtedy, gdy ktoś lub coś zagraża drzewu, które chroni. 

Jeden z nich będzie zamieszkiwał w kieszeni Newta.

NIUCHACZ

To puchate stworzenie o długim pyszczku, które posiada szczególny dar do drążenia tuneli i wyszukiwaniu wszelkich skarbów. Niestety, przez wzgląd na zamiłowanie do poszukiwań, nie powinno się go trzymać w domu, ponieważ jest w stanie go zdemolować w poszukiwaniu drogocennych drobiazgów. 

Jeden z nich jest ulubieńcem Newta, który czasami go kocha, a czasami nienawidzi. Ich relacje są skomplikowane, niemniej czarodziej uwielbia swojego pupila.


POPIEŁEK 

Cienki, bladoszary wąż o czerwonych, żarzących się oczach powstający, gdy magiczny ogień pali się zbyt długo pozbawiony nadzoru. Żyje tylko godzinę – w tym czasie składa jaja w zacisznym miejscu, a następnie rozpada się w proch. Jego jaja mogą doprowadzić do pożaru. 


PSIDWAK

Stworzenie niezwykle przypominające w wyglądzie terriera odmiany jack russell, lecz charakteryzujące się rozwidlonym ogonem. Lojalne wobec czarodziejów, nieufne względem mugoli. 


ŚMIERCIOTULA

Niezwykle rzadkie i niebezpieczne stworzenie przypominające czarną pelerynę o grubości 0,5 cala (przed posiłkiem). Słynie z ataków na śpiących czarodziejów, których dusi, a następnie spożywa w całości.


TRYTON 

Stworzenia zamieszkujące w jeziorach i morzach, znane również jako syreny czy wodniki. Zależnie od gatunku i miejsca występowania różnią się wyglądem i zwyczajami. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

3 komentarze:

 1. To są zwierzęta będące w pierwszym filmie, więc możemy liczyć na więcej w kolejnych dwóch filmach. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby bo jestem lekko rozczarowany tymi zwierzętami :(

   Usuń
  2. Oj, będzie śmierciotula - na pewno będzie fajnie! :)

   Usuń