Nowa książka Rowling już w sprzedaży!

Świat ma się czym ekscytować - właśnie do sprzedaży trafiła nowa książka napisana przez J.K.Rowling pod pseudonimem Roberta Galbraitha: Career of Evil (Kariera zła), trzecia książka opowiadająca o śledztwach Cormorana Strike'a.

Choć pierwotnie na dzisiaj planowana była jedynie amerykańska premiera kryminału Rowling, Brytyjczycy również znajdą dziś swoją edycję w księgarniach (wcześniej premierę w Wielkiej Brytanii planowano na 22 października).

Jak przyznała autorka, licząca sobie 512 stron w oryginale, Kariera zła,  była pierwszą książką, która przysporzyła jej prawdziwych koszmarów. To przerażająca książka - wyznała Rowling na swoim Twitterze.

Streszczenie: 

Gdy do Robin Ellacot dociera tajemnicza paczka, dziewczyna z przerażeniem odkrywa, że znajduje się w niej odcięta noga kobiety. 


Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike nie jest tym faktem tak bardzo zaskoczony, ale jest nie mniej zaniepokojony. W przeszłości znał cztery osoby, które - według niego - mogłyby być za to odpowiedzialne i Strike zdaje sobie sprawę, że każda z nich byłaby zdolna do niepowstrzymanej i niewysłowionej brutalności. 

Im bardziej policja skupia się na jednym podejrzanym, tym Strike nabiera większej pewności, że to nie on jest sprawcą, w związku z czym biorą z Robin sprawy w swoje ręce i zagłębiają się w mrocznych i pokręconych światach pozostałej trójki mężczyzn. Czas wybiega im naprzeciw, wraz z następstwem kolejnych strasznych wydarzeń.

***
Kariera zła to trzecia książka J.K.Rowling opubliowana pod pseudonimem Roberta Galbraitha.

J.K.Rowling wydała w sumie 15 książek (wliczając w to zestawienie 7 tomów Harry'ego Pottera, Trafny wybór, Wołanie kukułki, Jedwabnika, Career of Evil, Baśnie barda Beedle'a, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Quidditcha przez wieki oraz niewydaną w Polsce przemowę, Very Good Lives).

Polskie wydanie Kariery zła powinno ukazać się na Gwiazdkę tego roku.
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Dolnośląskiego, najprawdopodobniej w tłumaczeniu Anny Gralak (wywiad). 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

4 komentarze:

 1. Uwielbiam styl pisania Jo, niezmiernie się cieszę, że "Kariera Zła" ujrzała światło dzienne :)
  Tym bardziej jest mi miło, bo moim zdaniem Jo nie chce dać się zaszufladkować jako Matka Harry'ego i pisze również dla nieco starszych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to również cieszy, aczkolwiek uważam, że powinna mocniej wejść w nie-potterowskie książki i zakończyć przygodę z Harrym - po "Karierze zła" widać, niestety, że dzieli czas na różne projekty.

   Usuń
 2. Czas pisać list do Mikołaja <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej do takiego spóźnionego Mikołaja, bo jednak polskie wydanie ma pojawić się w styczniu :(

   Usuń