Ilustrowany Harry już w księgarniach!

Jest październik. Szaro, ponuro i ciemno z rana. Jesień. 
Krótko mówiąc: jest nudny szary wtorek

Nie, nie jest. 
Powiedzenie, napisanie czy choćby pomyślenie o dzisiejszym dniu jako o nudnym to spora przesada. Dlaczego? Bo dziś znowu czarodzieje wyjdą na ulicę! Gdzieniegdzie – a zwłaszcza w księgarniach, będzie można usłyszeć to szeptanie… szeptanie o Potterze. 

Gdyby dziś jakiś wąsaty pan potrącił jakiegoś czarodzieja i pospiesznie go przeprosił, z pewnością usłyszałby jak tamten mu odpowiada: 

Niech szanownemu panu nie będzie przykro, bo dzisiaj nic nie może zepsuć mi humoru! Wszyscy powinni się cieszyć, nawet mugole tacy jak pan! Bo to szczęśliwy, ach, jak szczęśliwy dzień!

Może nawet uściskałby go serdecznie na koniec i odszedł? Któż to wie? 

Dlaczego? 
Bo właśnie dziś odbywa się pierwsza światowa premiera Harry’ego Pottera!
W ponad 20 krajach świata rozpoczyna się szaleństwo związane z publikacją wyjątkowego i zupełnie nowego wydania Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego – pierwszej w pełni ilustrowanej edycji!

Na ponad 250 stronicach nowego wydania znajduje się ponad 100 kolorowych ilustracji stworzonych przez Jima Kaya, brytyjskiego ilustratora, zdobywcę nagrody Kate Greenway Medal! 

J.K.Rowling w następujący sposób skomentowała pracę Kaya: 

Ilustracje Jima Kaya poruszyły mnie do głębi. Bardzo podoba mi się jego interpretacja świata Harry’ego Pottera i czuję się zaszczycona i wdzięczna, że użyczył mu swego talentu. 

Pierwsze wzmianki na temat powstawania ilustrowanej wersji przygód Harry’ego sięgają 2013 roku. Książka od początku budziła spore zainteresowanie i jeszcze większe oczekiwania. Pierwsze ilustracje – przedstawiające Hogwart oraz portret Harry’ego – zyskały bardzo dobre opinie. 

Dziś, po 2 latach oczekiwania, na półki księgarń w bardzo wielu krajach świata, trafia ilustrowany Kamień Filozoficzny. Wśród ponad 20 wydawców z całego świata, którzy zdecydowali się na publikację książki, znalazł się również polski – Media Rodzina, dzięki czemu Polska stała się aktywnym uczestnikiem globalnego świętowania. 

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości – tekst zamieszczony w książce to pełen tekst Kamienia Filozoficznego. Nie ma w nim żadnych ubytków, żadnego braku. Co więcej – jest to najbardziej wierne oryginałowi wydanie – poprawione i uzupełnione o fragmenty, których próżno szukać w poprzednich polskich edycjach! Z wielką radością i przyjemnością dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego, by ta edycja była prawdziwie kompletna i stanowiła perełkę kolekcjonerską dla każdego polskiego fana młodego czarodzieja. Dla przykładu: w książce pojawia się postać, której dotychczas w niej nie było – warto skupić się na uważnym czytaniu rozdziału „Tiara Przydziału”.


Cena ilustrowanego wydania wynosi 59 zł. Książka została wydana w twardej oprawie z obwolutą, materiałową wstążeczką-zakładką i kapitałką. 

Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

10 komentarze:

 1. Myślałam, że wydanie będzie droższe, ale nie jest źle. Będę musiała na dniach się w nie zaopatrzyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Było szaleństwo dzisiaj rano <3 Jestem dumną i szczęśliwą posiadaczką egzemplarza z księgarni partnerskiej! Zachwycam się ilustracjami od kilkunastu godzin :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja w Bielsku dziś nie dostałam w żadnej księgarni :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamówiłam w empiku za 46,99 zł. W Szczecinie w jedynej księgarni sprzedali książki przed spotkaniem promocyjnym. Trudno poczekam do czwartku a potem biorę się za czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ... a napływ gotówki dopiero 10... :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Też udało mi się kupić, ilustracje Jim Kaya superowe!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wahałam się, czy chce mieć to wydanie, ale chyba się skuszę - najbardziej przekonuje mnie fakt, że jest uzupełnione i poprawione. Zrobię sobie prezent na mikołajki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie się czyta tę książkę z poprawkami - cieszę się, że w końcu dostaliśmy poprawioną edycję :)

   Usuń