Edward Cullen jest kobietą! - "Zmierzch" powraca z okazji 10-lecia serii.

Z okazji 10-lecia sagi Zmierzch, Stephenie Meyer powraca z zupełnie nową i nieoczekiwaną odsłoną słynnej serii. 

Ku wielkiemu zaskoczeniu i entuzjazmowi rzeszy fanów (a raczej fanek), Stephenie Meyer pojawiła się wczoraj w programie Good Morning America, by... opowiedzieć o swojej najnowszej książce! 

Jak przyznała autorka książki, do napisania jej przekonał ją wydawca, który chciał, by z okazji dziesięciolecia sagi, podarować czytelnikom coś zabawnego. 

I tak powstała książka Life and Death: Twilight Reimagined opowiadającą tę samą, na pozór, historię w zupełnie innej formie!

Wierni fani Zmierzchu z pewnością pamiętają dawną, nieudaną próbę napisania przez Meyer pierwszego tomu cyklu z perspektywy Edwarda Cullena. Książka ostatecznie nie trafiła do druku, ponieważ spora część jej treści wyciekła do sieci i Meyer straciła zapał do pisania jej (co zabawne, w tym roku pojawił się Grey, który wykorzystuje ten sam pomysł - jest to 50 twarzy Greya napisane z perspektywy Christiana Greya). 

Tym razem Meyer była ostrożniejsza i pracę nad książką utrzymywała w tajemnicy. 
A nowa książka jest jeszcze bardziej pokręcona!

UWAGA: jest to historia Belli i Edwarda, w której bohaterowie zamieniają się płcią! Zamiast Edwarda jest Edythe, zamiast Belli - Beau (skrót od Beaufort), a Jacob to Julie!

Skąd pomysł na tę książkę? 
Meyer przyznała, że zmęczyło ją już stwierdzenie, że Bella jest damulką w opresji. Poprzez nową książkę, autorka chce udowodnić, że wcale tak nie jest i Bella nawet jako mężczyzna postępowałaby podobnie, ponieważ obsesyjność pierwszej miłości jest uniwersalna, a opisane w książce zachowania doskonale odzwierciedlają dzisiejszą rzeczywistość gender. 

Książka liczy sobie 442 strony w wydaniu angielskim. 
Nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) pojawi się w Polsce. 
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

3 komentarze:

  1. O nie. Zepsuliście mi chorowanie -.-

    OdpowiedzUsuń
  2. Co za pomysł heheh chętnie bym przeczytała :) Mam sentyment do Zmierzchu:)

    OdpowiedzUsuń