Pottermore dla dorosłych!

Wraz z rozstrzygnięciem ostatniego Pucharu Domów na „starym” Pottermore, twórcy strony podzielili się informacjami na temat zupełnie nowej wersji popularnej witryny. 

Zgodnie z przewidywaniami (czytaj TUTAJ) nowa strona skupi się na rozszerzonym świecie wykreowanym przez J.K.Rowling. Poza cyklem książek będzie się również skupiać na trylogii „Fantastycznych zwierząt” oraz na sztuce „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Można się wobec tego spodziewać sporej ilości nowego materiału od J.K.Rowling. 

Ale nowa strona to też zupełnie nowa wizja, a nawet i nowe logo! 
Witryna ma powstawać przy bliskiej współpracy z Bloomsbury, brytyjskim wydawcą „Harry’ego Pottera”. Tym, co może się wydawać niepokojące jest z pewnością fakt zastosowania filmowych zdjęć bohaterów książki… 

Skąd pomysł na zmiany i jakie to będą zmiany?
Odpowiada CEO firmy, Susan Jurevics:

Gdy Pottermore wystartowało, było skierowane na następne pokolenie czytelników, a domyślnie tym następnym pokoleniem miały być dzieci. Toteż zawartość ówczesnej strony została zaadaptowana w taki sposób, by uprościć ją w zakresie zbierania przedmiotów czy rzucania zaklęć. To było coś odpowiedniego dla dzieci, ale okazało się, że nie one są docelowym odbiorcą. 

A kto jest docelowym odbiorcą wg Jurevics? 

Starsza młodzież i kobiety w różnym wieku.
Teraz Pottermore ma być skierowane do starszego odbiorcy, ma być bardziej złożone, ale też i bardziej grywane, by odbiorcy rzeczywiście mogli się cieszyć wyzwaniami stawianymi przez stronę. 

Od tej pory dostęp do materiałów ma być prostszy, a sama strona ma być technologicznym cudem. Dostosowana już nie tylko do komputerów, ale i smartfonów, ma być dostępna dla wszystkich bez żadnych ograniczeń. Od tej pory Pottermore ma być cyfrowym sercem czarodziejskiego świata

I tak – pojawi się więcej materiałów od J.K.Rowling!


Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

7 komentarze:

 1. Mam pytanie czy tłumaczyliście 12 świątecznych opowiadań o Harrym Potterze JK Rowling? A jeśli tak to gdzie mogę je znaleźć?

  OdpowiedzUsuń
 2. jaki piękny wygląd stronki!
  wczoraj weszłam na nią gdy akurat była zamknięta i spanikowałam, myślałam że zakończyliście działalność. a tu taka miła niespodzianka :) dobra robota :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! :)
   Nie moglibyśmy jej zamknąć - to nasze wirtualne dziecko! :D

   Usuń
  2. Asz! Nawet nie próbujcie jej zamykać! Inaczej rzucę na Was Niewybaczalne Zaklęcie :P

   Usuń
  3. Nie zamierzamy jej zamykać :)

   Usuń
 3. Bardzo mnie cieszy nowa odsłona Pottermore. Przy poprzedniej wersji bardzo często miałam problemy żeby się odnaleźć na stronie, a teraz wszystko jest bardzo przejrzyste. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy jest sposób jej rozwoju, aczkolwiek dziwnie się na nią patrzy jako na stronę ogólnoinformacyjną :)

   Usuń