Nowa książka J.K.Rowling na jesień w księgarniach!

Niedawno na swoim koncie na Twitterze J.K.Rowling pochwaliła się zakończeniem pracy nad trzecim kryminałem opowiadającym o losach Cormorana Strike'a i Robin Ellacott. Podobnie jak dwie poprzednie książki z serii - "Wołanie kukułki" i "Jedwabnik", trzecia książka, zatytułowana jako "Kariera zła", również zostanie opublikowana pod fałszywym nazwiskiem - Robert Galbraith. 

Dziś została zaprezentowana oficjalna okładka książki i podano do wiadomości datę premiery - datę, która jest nie lada zaskoczeniem. W brytyjskich księgarniach "Career of Evil" pojawi się 22 października - i tu nie ma wielkiego zaskoczenia, ponieważ od początku było wiadomo, że premiera powieści odbędzie się jesienią. Zaskoczeniem jest, natomiast, data publikacji wydania amerykańskiego. Po raz pierwszy w historii twórczości J.K.Rowling Amerykanie doczekają się jej książki przez Brytyjczykami - premiera w USA została, bowiem, zaplanowana na 20 października! Nie wiadomo, skąd wynika takie postanowienie, ale z pewnością jest ono szokujące. 

Wraz z okładką książki i datą premiery, został dziś ujawniony jej blurb:

Gdy tajemnicza paczka zostaje dostarczona do Robin Ellacott, dziewczyna z przerażeniem odkrywa, że znajduje się w niej odcięta noga kobiety. 

Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike jest mniej tym faktem zaskoczony, ale nie mniej zaniepokojony. W przeszłości znał cztery osoby, które – według niego – mogłyby być za to odpowiedzialne – i Strike zdaje sobie sprawę, że każda z nich byłaby zdolna do niepowstrzymanej i niewysłowionej brutalności. 

Im bardziej policja skupia się na jednym podejrzanym, tym większej pewności nabiera Strike, że nie jest on sprawcą, dlatego z Robin biorą sprawy w swoje ręce i zagłębiają się w mrocznych i pokręconych światach pozostałej trójki mężczyzn. Jednak wraz z następstwem kolejnych strasznych rzeczy, czas wybiega im naprzeciw…

"Kariera zła” to trzeci tom bardzo popularnej serii z prywatnym detektywem Cormoranem Strike’em i jego asystentką Robin Ellacott. Ta książka to piekielnie mądra zagadka i nieoczekiwane zwroty akcji czające się na każdym kroku, a także chwytająca za serce opowieść o mężczyźnie i kobiecie, którzy zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej znaleźli się na rozdrożu dróg.

Wiadomo również, że w "Karierze zła" znajdą się wątki związane z byłymi żołnierzami. Rowling przyznała, że na potrzeby tej publikacji musiała wykonać największy research w swojej karierze pisarskiej.

Premiera polskiego tłumaczenia powinna odbyć się w okolicach Gwiazdki tego roku. Tłumaczem najpewniej będzie Anna Gralak.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

6 komentarze:

 1. Nie mogę się doczekać! Ciekawe, kiedy możemy się spodziewać ksiązki w Polsce... pewnie nie wczesniej niż na wiosnę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce powinna pojawić się w okolicach Gwiazdki :) Już dawno minęły te czasy, kiedy na polskie wersje książek JKR trzeba było czekać pół roku - teraz Polska jest jednym z pierwszych krajów, które wydają swoje tłumaczenia :-)

   Usuń
 2. Słyszałam! I nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będzie świetny prezent pod choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta zajawka już sprawiła, że pobiegnę do księgarni zaraz po premierze !

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń