Nadchodzi PotterCon Poland - sprzedaż wejściówek ruszyła!Lubię wyzwania i lubię iść do przodu pokonując kolejne przeszkody. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się rozwinąć naszą zeszłoroczną inicjatywę i nadać jej zupełnie nową formę. Zorganizowany przez nas w sierpniu ubiegłego roku I Bydgoski Zlot Fanów „Harry’ego Pottera”, miał być imprezą bardzo kameralną. Z wielką nadzieją liczyliśmy na to, że zbierze się 30-tu chętnych, którzy zadeklarują chęć uczestnictwa w Zlocie – w końcu nawet mały Zlot trzeba z czegoś opłacić i za coś zorganizować. Teraz nawet nie jestem w stanie powiedzieć, co czułem, kiedy ostatecznie wzięło w nim udział blisko 70 osób. To było jak sen. 

Już tamtego dnia, 9 sierpnia 2014, kiedy odbył się ten pierwszy zlot, wiedzieliśmy, że chcemy zrobić coś więcej i lepiej. Wtedy też pojawiła się pierwsza myśl o organizacji konwentu. Myśl, która w emocjach przemieniła się w słowa, które głośno wypowiedziane trafiły do obecnych na imprezie dziennikarzy. Będzie konwent

Nieustannie, do końca zeszłego roku kalkulowaliśmy zarówno wydatki jak i ryzyko wiążące się z organizacją czegoś tak dużego. Pogłębialiśmy też swoją wiedzę na temat organizacji konwentu, czerpiąc ją ze źródeł, które – można powiedzieć – na konwentach zjadły zęby. A im dalej sięgały nasze plany, tym bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że właśnie to chcemy zrobić. 

Tak narodził się pomysł na pierwszy w Polsce konwent „Harry’ego Pottera” – PotterCon Poland. Długo planowany, obmyślany w najdrobniejszym szczególe. Zabrać się za niego nie było łatwo. Łatwe też nie było znalezienie ludzi, na których można polegać i którzy są w stanie udźwignąć olbrzymi ciężar zobowiązania. Ale i to nam się udało.
Pierwotne plany i wizje z czasem ewoluowały, a bezkształtna masa luźnych myśli i refleksji zbiła się w jedną formę dążącą nieustannie do ideału. Każdy pomysł został poddany starannej selekcji i z każdego staraliśmy się wycisnąć jak najwięcej. W końcu dążymy do ideału. 

Papierologia to przekleństwo, ale i błogosławieństwo zarazem. Pozwala zwolnić tempo i z dystansu przyjrzeć się pewnym aspektom. Tę próbę mamy za sobą. Przynajmniej w tej najmniej przyjemnej części. A i wiele ciekawych pomysłów narodziło się w tym względnie monotonnym okresie czasu. 

PotterCon Poland 2015 odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia (1-2.08.) w budynku Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy. Wydarzenie to ma zadatki na jedno z największych (o ile nie największe) potterowskie wydarzenie, jakie kiedykolwiek miało miejsce w Polsce. To dwa dni wypełnione po brzegi magią „Harry’ego Pottera” – najróżniejsze prelekcje, warsztaty czy pokazy (m.in. Mistrza Eliksirów) – to zaledwie przedsmak tego, co czeka Uczestników konwentu na miejscu. Jedną z kluczowych atrakcji PotterConu będzie koncert muzyki filmowej, który zostanie wykonany przez kompozytora (w tym muzyki filmowej), aranżera i producenta muzyki, Irka Dregera. W swojej dwudziestopięcioletniej karierze pan Dreger współpracował m.in. z TVP S.A., TVN czy telewizją Polsat, tworząc dla nich m.in. czołówki dla programów telewizyjnych. Koncert będzie obejmował utwory ze wszystkich filmowych części przygód „Harry’ego Pottera” w wyjątkowej i niepowtarzalnej aranżacji. 

PotterCon Poland będzie również okazją do tego, by na własne oczy zobaczyć – po raz pierwszy – „Harry’ego Pottera” we wszystkich językach świata, w których został wydany. To ponad 160 książek w 78 różnych wariantach językowych! To największa tego typu kolekcja na świecie!
Ci, którzy marzą o spotkaniu ludzi związanych ze światem „Harry’ego Pottera” również będą mieli ku temu okazję na PotterConie. Wśród osób, które zaprosiliśmy do udziału znajdują się… Nie, nie, nie! Już za dużo zdradziłem! Pozostałe atrakcje (w tym takie, które sprawiają, że serca biją szybciej) będziemy ogłaszać z czasem. Nic nie działa lepiej na zaostrzenie apetytu.

Tym, co jest istotne dzisiaj to fakt, że – i do tego zmierzam od samego początku – ruszyła przedsprzedaż wejściówek na PotterCon Poland! Rezerwacja i zakup wejściówek możliwe są za pośrednictwem serwisu Rezerwix – wystarczy się zarejestrować i już można zapewnić sobie miejscówkę na naszym konwencie, a warto zrobić to szybko, ponieważ ilość miejsc jest ściśle ograniczona! A poza tym – z czasem – ceny wejściówek będą wzrastać. Być może właśnie dlatego warto podjąć decyzję o przyjeździe do Bydgoszczy nieco wcześniej – kiedy bilety są tańsze i nie trzeba się martwić o to, że ktoś sprzątnie nam ostatni sprzed nosa :-) 

No i prawie zapomniałem dodać, że uczestnicy będą mogli zobaczyć na własne oczy jedną z najwspanialszych replik filmowych z filmów o „Harrym Potterze” – i nie będzie to żaden kieszonkowy gadżet! Ba, będzie to coś, z czym będzie można sobie zrobić zdjęcie i być może zobaczyć jak to „coś”… Ale tego już nie zdradzę, co to „coś” zrobi :-) 

ZAKUP WEJŚCIÓWEK: TUTAJ
Oficjalna strona konwentu: TUTAJ
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

13 komentarze:

 1. O mój borze ja chcę tam pojechać a nie mam jak! Jak to możliwe! Muszę być na takim zlocie fanów... ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jest trochę czasu na zorganizowanie sobie przyjazdu ;)

   Usuń
 2. Nie wiem, czy uda mi się być, ale powiem jedno - jestem z Was dumna, i dzięki za to, co robicie dla Polskich fanów Harry`ego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Omg, count me in!! Marzyłam o takim zlocie <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojadę, choćby i SAMA :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jadąc samemu, można liczyć na bardzo dobrą zabawę - na konwentach zawiera się mnóstwo fascynujących znajomości :-)

   Usuń
 5. Ja najbardziej czekam na aktorów dubbingowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staramy się o ich udział w konwencie ;-)

   Usuń
 6. Będę oczywiście, nie można tego przegapić, wejściówki już zakupione :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile (aktualnie) kosztuje taka wejściówka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie koszt wejściówki wynosi 65 zł za osobę.

   Usuń