JAK FENIKS Z POPIOŁÓW

… tak po ponad sześciu latach odradza się nasz blog. Od dziś „Harry Potter Kolekcja” ma nowy dom. Na razie są to fundamenty, a my czujemy się jak po przeprowadzce – graty przeniesione, a na remont przyjdzie czas. W końcu przed nami jest tyle do odkrycia!

Tym, co zasługuje na uwagę jest fakt, że całych przenosin dokonaliśmy w ciągu zaledwie trzech dni spędzając i na starym, i nowym blogu mnóstwo godzin każdego dnia. (Nie ukrywam, że zależało mi na tym, żeby dniem publikacji nowego bloga uczynić najbardziej magiczną datę – 31 lipca: dzień urodzin J.K.Rowling i Harry’ego Pottera). Każda notka została skrupulatnie przekopiowana, a jej data (i godzina!) wiernie odpowiada dacie swojej pierwotnej publikacji. Największym problemem przy przeprowadzce była – zaskoczenia nie będzie – dawna platforma. Nasze wpisy były zniekształcane, formatowanie przybierało przerażające formy, a do tego jeszcze ten przeklęty „Error 403”…

Wreszcie uporaliśmy się ze wszystkim i za sobą pozostawiliśmy sentymenty. Ktoś na fan page’u słusznie napisał, że to jak ukończenie jednej szkoły i pójście do drugiej. Są obawy, jest smutek i żal, ale z drugiej strony mamy coś jeszcze. Coś, bez czego nie zdecydowalibyśmy się na ten szaleńczy krok. NADZIEJĘ. To nadzieja pomogła nam… No dobra – pomogła mi – zerwać ze „starym” i zapoczątkować coś nowego, coś, w co głęboko wierzymy, będzie lepsze.

Dlaczego blog, a nie strona? Bo jeszcze żadnemu blogowi nie udało się wejść na szczyt. Poza tym – kochamy bloga, bo tu możemy być sobą i do woli możemy wyrażać swoje zdanie w takiej formie, jaką lubimy najbardziej.

Obecny wizerunek bloga - musi być taki jaki jest, ponieważ musi być zachowana ciągłość. To ten sam feniks, który trwał na blog.onet.pl i blog.pl, tyle, że teraz – po samospaleniu – odradza się na nowo w zupełnie nowym miejscu. Ale przyjdzie i czas na wielką rewolucję – teraz, kiedy HTML stoi przed nami <z rozłożonymi ramionami>, nie zignorujemy go i z pewnością wykorzystamy potencjał drzemiący w Bloggerze.

Nie będę rozpisywał się na temat zmian, które wprowadziliśmy – jest ich niewiele, dotyczą detali – ale z pewnością uprzyjemnią Wam korzystanie ze strony, nawet jeśli ich nie zauważycie :)

A na dobry początek nowego – zupełnie nowy tekst w dziale „Pottermore”. Bo czy może być coś cudowniejszego od czytania świeżutkiego tekstu napisanego przez J.K.Rowling?
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

10 komentarze:

 1. Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witajcie :) Blogger daje dużo więcej możliwości. Powodzenia :) Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog to blog. I dobrze podsumowaliście z tym szczytem. Tak więc... Bierzmy się do roboty i udzielajmy się aktywnie, aby wasz trud nie szedł na marne!

  Vanessa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodany do ulubionych zakładek! Jak zawsze, będę zaglądała regularnie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia! Jednak blogi mają to voś w sobie. A ja nie wiem co bym zrobiła bez hpkolekcja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super! I powodzenia. Ale na prawdę musieliście wprowadzać takie napięcie i tak straszyć? :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Teraz tylko wystarczy zmienić adres w zakładce :-) życzę powodzenia, oby ta magiczna data odrodzenia bloga pomogła Wam wpiąć się na sam szczyt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się niezmiernie, bo tego bloga będę mogła komentować i mogę być na bieżąco, z tamtym było to trudniejsze :)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetnie. Myślę, że zmiana wszystkim wyszła na dobre i znacznie ułatwiła życie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uff już myślałam, że odejdziecie na zawsze. Wchodziłam na bloga przez bite 3 lata i szkoda byłoby to tak zakończyć. Ale tak jak świeżutki, nowiutki i pachnący feniks z pewnością macie tysiące pomysłów i z ochotą nadal będę tu wpadać ;)

  OdpowiedzUsuń