Wspominamy Rogera Lloyda Packa


Zaledwie dwa lata temu, w rocznicę urodzin Rogera Lloyda Packa, odtwórcy roli Bartemiusza Croucha w filmie „Harry Potter i Czara Ognia”, otrzymałem dwa autografy od tego utalentowanego aktora. Pamiętam ten dzień – wypełniony radością i uśmiechem. Zawsze bardzo radował mnie kontakt z ludźmi, których podziwiam – zwłaszcza z tymi, którzy związani byli z serią, którą tak bardzo cenię.

Ale dziś z tej radości nie pozostało już nic – jej miejsce zastąpiły smutek i żal, ponieważ na zaledwie trzy tygodnie przed swoimi siedemdziesiątymi urodzinami Roger Lloyd Pack zmarł na raka.

Zapewne teraz – jak zwykle przy takich smutnych okazjach – cały świat będzie się pogrążał w smutku po stracie utalentowanego i bardzo charakterystycznego aktora, którego nie sposób było pomylić z nikim innym, jednak zamiast opłakiwać śmierć, lepiej radować się dokonaniami tego niesamowitego człowieka. Roger Lloyd Pack bawił niezliczone rzesze widzów swoimi świetnymi kreacjami aktorskimi, z których najsłynniejszą z pewnością zawsze będzie jego rola w serialu „Tylko głupcy i konie” z 1981 roku. A my zapamiętamy go jako fenomenalnego Barty’ego Croucha – bohatera, którego ten sympatyczny człowiek uczynił na ekranie doprawdy okropnym i przypominającym prawdziwego dyktatora. Tylko wielki aktor potrafi tak zmieniać twarz.

Z całego serca dziękujemy panu Rogerowi Lloydowi Packowi za każdą scenę, którą uczynił „Harry’ego Pottera i Czarę Ognia” lepszym filmem.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz