Ogólnopolska dyskusja o "Trafnym wyborze"

Nie sposób powściągnąć patosu i zachować kamienną twarz w obliczu niewątpliwie jednego z najważniejszych dni dlawszystkich polskich potteromaniaków. Ileż to już lat w naszych sercach tli się nadzieja na spotkanie twarzą w twarz z Joanne Rowling? Ile niewypowiedzianych słów tkwi w nas jako wszystko to, co chcielibyśmy powiedzieć tej, która stworzyła „Harry’ego Pottera”? Odpowiedzi na to pytanie każdy musi poszukać w sobie. A być może warto to zrobić, albowiem nadchodzi dzień szczególny, który przynieść nam może tak upragnioną i długo oczekiwaną wizytę J.K.Rowling w naszym kraju.

1 książka
1000 recenzentów
1000 000 czytelników

PIERWSZA OGÓLNOPOLSKA DYSKUSJA O KSIĄŻCE

Z udziałem 1000 Dyskusyjnych Klubów Książki i ok. 12 000 czytelników w 500 miastach i miasteczkach w Polsce.

1028 Dyskusyjnych Klubów Książki postanowiło podjąć próbę zaproszenia J.K.Rowling do Polski. Jak to zrobimy?

Tego samego dnia o tej samej godzinie spotykamy się w swoich Klubach i rozmawiamy o „Trafnym wyborze”.

12 grudnia 2012 roku o godzinie 18:00 w całej Polsce rozpocznie się największa literacka dyskusja w historii!

Organizatorami akcji są Instytut Znak i ZIW Znak.A teraz swoimi słowami:

Każdy, kto tylko ma czas i chęć, może wesprzeć swój Dyskusyjny Klub Książki (działają one zazwyczaj w bibliotekach) - zaoferować pomoc i zrobić wszystko co w jego mocy, by to spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia było wyjątkowe. Być może wystarczy pomóc zorganizować materiały promocyjne, bądź stworzyć odpowiedni wystrój czy klimat. Każde spotkanie będzie miało swoją fotorelację i wynikiem każdego musi być napisana recenzja. Ten ciężar tkwi na organizatorach, jednak dlaczego nie możemy im pomóc?

Wraz z Natalią zaoferowaliśmy naszą pomoc w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej. Zamierzamy czynnie wspierać projekt i dać z siebie wszystko, ażeby przyniósł on zamierzony skutek. Na początek zajęliśmy się nagłaśnianiem akcji – rozwieszamy ulotki reklamujące, staramy się dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Tak naprawdę wszystko zależy od nas, fanów! Po spotkaniu mają zostać sporządzone recenzje „Trafnego wyboru” i relacje ze spotkania dyskusyjnego, które trafią do Instytutu Książki, a stamtąd – jako forma najbardziej wyjątkowego zaproszenia – na biurko J.K.Rowling. Czy nam odmówi przyjazdu?

Jeśli się postaramy i wszyscy solidarnie przyłożymy palec do akcji, na pewno nam się uda! Serdecznie zachęcamy do działania – jeszcze nigdy przyjazd pani Rowling do naszej ojczyzny nie był tak realny. Wydawnictwo Znak ma doskonałe relacje z pisarką i stara się robić wszystko, co tylko można. Kto z nas nie marzy o stanięciu z J.K.Rowling twarzą w twarz? Mnie się to raz udało i nie jestem w stanie przyrównać tamtych uczuć do niczego innego – to był jeden z najwspanialszych dni mojego życia i z pewnością nigdy go nie zapomnę. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tej euforii, kiedy miałbym stanąć przed nią na naszej ziemi. To byłby olbrzymi zaszczyt dla Polski, więc do dzieła! Zasłużmy na ten honor!


Moi mili – walczymy o słuszną sprawę, wiele zależy od nas i naszej chęci pomocy. Osobiście głęboko wierzę w to, że nam się powiedzie.

Zachęcam do zapoznawania się z dodatkowymi informacjami pod linkami:

www.instytutksiazki.pl
www.znak.com.pl

Do Instytutu możecie pisać ponadto z pytaniem czy w którejś z pobliskich Wam bibliotek jest organizowana ta dyskusja. W ten magiczny dzień, ostatni taki za naszego życia – 12.12.12 o 18:00 pokażmy całemu światu jak bardzo Polska kocha J.K.Rowling!Pomożecie?!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz