Gathering - magiczny konwent

Chciałbym umieć opisać Zgromadzenie, które nastąpi w weekend 10-11 marca, dać się ponieść fantastyce i magicznym krainom, jednakże jeśli chodzi o fantasy - nigdy nie zagłębiałem się w tę tematykę. Unikałem konwentów, podchodząc do nich podobnie jak Vernon Dursley do czarodziejów.

Tym razem dałem się przekonać sali potterowej, która jest wynikiem pracy mojego bardzo dobrego kolegi, właściciela portalu Hogsmeade - Mikołaja. Nie tylko przekonał mnie on do uczestnictwa w owym konwencie, ale i namówił do poprowadzenia prelekcji. Ale zanim o tym napiszę - kilka słów o samym Zgromadzeniu.

Gathering to jedna z niewielu możliwości dla nas, potteromaniaków, byśmy mogli spotkać się, poznać i porozmawiać na wiele interesujących nas tematów. To dwa dni całkowicie wypełnione magią, albowiem w sali potterowej czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich:

- projekcja "A Very Potter Sequel"
- dyskusja na temat "Co ma Kościół do Pottera?"
- dyskusja o Pottermore
- prelekcja i przegląd potterowych gier komputerowych i konsolowych
- rozgrywki czarodziejskich szachów
- seans potterowych teledysków i krótkich parodii
- rozmowa o obsadzie "Harry'ego Pottera"
- potterowe konkursy

oraz moje prelekcje na temat:

- kolekcjonowania autografów od gwiazd "Harry'ego Pottera" - wszystko co chcielibyście wiedzieć na ten temat, porady, wskazówki, a także odpowiedź na pytanie: dlaczego pisząc do Richarda Griffithsa (Vernon Dursley) należy zachować szczególną ostrożność? Tylko z mojej prelekcji dowiecie się, Drogie Panie, "Alanoholiczki", co zrobić, by zdobyć autograf Alana Rickmana!
- mój magiczny pobyt w Londynie - przygotowania do Światowej Premiery ostatniego "Harry'ego Pottera" oraz jej przebieg.

I COŚ SPECJALNEGO... Obecnie staram się o to, by na konwencie pojawił się Gość bardzo SZCZEGÓLNY, ktoś z kim miałbym wielką przyjemność poprowadzić rozmowę.

A zatem... Spotkajmy się tam! Na konwencie Gathering, który odbędzie się w dniach 10 - 11 marca w Państwowych Szkołach Budownictwa - Zespole Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu przy ul. Powstańców Śląskich 10.

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc - koszt rezerwacji to 40 zł, jednakże prowadzący atrakcję mają dostępne zniżki. Nocleg w obiekcie, więc naprawdę każdy może się tu pojawić - bez względu na wiek :-)

Macie obawy? Mieszane uczucia, bo nigdy nie byliście na konwencie? To również mój pierwszy konwent, więc bez obaw! Po prostu się tam spotkajmy i spędźmy magiczny weekend w całości poświęcony "Harry'emu Potterowi".

ZAPRASZAM I POLECAM!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz