11.11.11, czyli premierowo o ostatnim Harrym...

Zanosi się na to, że jutro znowu będę pisał o moim kolejnym sukcesie kolekcjonerskim, jednak nim to nastąpi, chcę skierować swoją i Waszą uwagę ku bardzo szczególnemu dniu, który nadejdzie już za niewiele ponad 2 tygodnie. Na 11 listopada polski dystrybutor filmów Warner Bros., Galapagos, zapowiedział wydanie DVD i Blu-Ray ostatniego już filmu cyklu - "Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2". O ile promocja przedostatniego filmu serii nie wyglądała zbyt zachęcająco, wybór był w zasadzie niewielki - pomiędzy wydaniem na DVD w trzech wersjach okładek (standardowa, trójwymiarowa i wydanie z Merlin.pl) i Blu-Ray w dwóch wersjach (standardowa i trójwymiarowa) o tyle teraz, jak pewnie można się było tego spodziewać, rozpoczyna się wielkie szaleństwo, albowiem wydań ostatniego filmu jest kilka, a i w sprzedaży pojawi się bajeczny set wszystkich ekranizacji. A zatem pozwolę sobie dzisiaj na odrobinę reklamy, prezentując wszystkie edycje, które będzie można zakupić wraz z ich cenami.

Na początek, oczywiście - wydanie DVD - standardowe i z okładką trójwymiarową:

Edycja standardowa DVD, 
na którą składają się dwie płyty - jedna z filmem, druga z dodatkami specjalnymi - spis dodatków:

*sceny dodatkowe

* kiedy Harry opuścił Hogwart

* gobliny z banku Gringotta

Cena wydania: ok. 55 zł

Edycja kolekcjonerska sprzedawana przez sklep Merlin.pl

Od wydania standardowego różni się tym, iż tu mamy dodatkowy gadżet dla fanów - herby wszystkich domów Hogwartu i samego Hogwartu. Jeśli o mnie chodzi - to wydanie DVD naprawdę do mnie przemawia, zaś cena jest niewiele wyższa od ceny standardowego wydania - 69,99 zł.


Edycja standardowa Blu-Ray,
na którą podobnie jak w wydaniu DVD składają się dwie płyty. Spis dodatków:

*sceny dodatkowe

* kiedy Harry opuścił Hogwart

* gobliny z banku Gringotta

*Maximum Movie Mode: Hogwart w gruzach

*Wywiad z J.K. Rowling i Danielem Radcliffem

Cena wydania: ok.100 zł


Edycja 3D na Blu-Ray,
na które składają się trzy płyty - na jednej znajduje się film 2D, na drugiej w 3D, a na trzeciej dodatki specjalne. Specyfikacja wydania jest taka sama jak w przypadku wydania standardowego Blu-Ray. Warto dodać, że w tej samej edycji 3D zostanie wydany również pierwszy odcinek finału: "Harry Potter i Insygnia Śmierci część 1".

Cena wydania: ok. 140 zł

W sprzedaży dostępne będą również pakiety obejmujące całość "Insygniów Śmierci" - 4 płytowe wydanie DVD i Blu-Ray:
Cena rynkowa pakietu DVD to 104,99 zł, a Blu-Ray - 179,99 zł.

Nie są to oczywiście wszystkie wydania zawierające w sobie ostatni film - jak można się było domyślić, zostaną wydane również pełne pakiety filmowe widoczne na obrazku poniżej:


Nie sposób oprzeć się pięknemu wydaniu limitowanemu DVD, jednak cena jest adekwatna do wydania - ok. 350 zł. Standardowe pakiety kosztują: ok.270 zł (wydanie DVD) i ok. 630 zł (wydanie Blu-Ray).

Gdyby jednak komuś żadne z nowych wydań pakietowych nie przypadło do gustu, pragnę przypomnieć, iż przy wydaniu DVD i Blu-Ray "Księcia Półkrwi" również zostały wydane pakiety kolekcjonerskie z filmami 1-6 i miejscem na dwa ostatnie.

Dla przypomnienia:
Niewątpliwie najpiękniejsze wydanie pakietowe - replika zamku Hogwart!


Cena: ok. 800 zł
Wydanie albumowe:
Cena: ok. 300 zł

***
Jak widać na załączonych obrazkach - dla każdego coś miłego i specjalnego. Jeśli wierzyć plotkom - samo wydanie DVD i Blu-Ray "HP7.2" pojawi się również w edycji z trójwymiarowymi okładkami - jeśli tak się stanie, cena owej edycji zapewne będzie wynosić ok. 65 zł. Będę na bieżąco informował o wszelakich aktualizacjach w tym temacie.

***************************************

Zapewne ciekawi Was również sam fakt wydania filmu w dzień ustawowo wolny od pracy, kiedy to wszystkie sklepy są zamknięte. Obecnie staram się dowiedzieć w empiku czy film wejdzie do sprzedaży 10.11. czy też dopiero po weekendzie - 14.11., a takie informacje na niektórych stronach także się pojawiają. Miejmy jednak nadzieję, że nie przyjdzie nam długo czekać na wytęskniony film. A do tego czasu - każdy niech się zastanowi, na które wydanie się skusi ;-)
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz