Victoria! (42)

2 maj - dzień zwycięstwa nad Lordem Vo... Sami - Wiecie - Kim, dzień narodzin Victoire Weasley, której imię ma przypominać o fakcie owego zwycięstwa i dzień kolejnych sukcesów pewnego mugola, który bardzo dobrze czuje się w świecie magii "Harry'ego Pottera". A pomyśleć, że dzisiejszy poniedziałek zapowiadał się wyjątkowo szaro i ponuro - nie dane mi jest w pełni cieszyć się z majówki, ponieważ ktoś musi pracować, by inni mogli odpoczywać. Rozpocznę ten zwycięski wpis od przypomnienia o konkursie organizowanym przez empik na stronie Facebooka: "Tu czy tam, z książką zawsze Ci do twarzy!". Swego czasu prosiłem Was o głosy - tym, którzy oddali je na mnie - bardzo dziękuję, na tych, którzy ich na mnie nie oddali - naślę Irytka, więc spodziewajcie się przesuwania mebli, skrzypienia drzwiczek i drżenia szklanek w nocy. W związku z tematem konkursu, chciałbym zaprezentować Wam jedną fotografię:

Zdjęcie przedstawia mojego tatę i mojego bratanka, Mateusza. Jak łatwo zauważyć - we wszystkim co robię, musi być choć część potterowej magii - tak samo było nawet, kiedy zdawałem maturę ;-) Powyższe zdjęcie otrzymało wyróżnienie szanownego jury, które przyznało mi za nie nagrodę w postaci karty prezentowej empiku o wartości 50 zł. Nie zaskoczę nikogo, kiedy powiem, iż ową nagrodę w całości przeznaczyłem na rozwój swojej pasji - oto za sprawą magicznego zaklęcia, 50 zł przemieniło się w...
SIGNATURE'S EDITION

Długo czekałem na włączenie któregoś tomu z tej niezwykłej edycji do mojego zbioru. Dziś nadarzyła się ta wspaniała okazja, a ja mogę cieszyć się kolejnym, moim zdaniem, pięknym wydaniem w kolekcji. Pragnę zaznaczyć, że jest to najnowsza brytyjska edycja cyklu, która pojawiła się na rynku w listopadzie 2010. Wielki szacunek za nowatorską i niezwykle prostą okładkę.

Powiedzmy sobie jednak otwarcie - nie byłbym sobą, gdybym poprzestał na jednym sukcesie w dniu dzisiejszym... Albowiem jest coś co muszę jeszcze ogłosić - dziś moja kolekcja zagranicznych wydań dzieł J.K.Rowling została uzupełniona o kolejne wydanie językowe - wydanie nr 42 - wprost z Portugalii, książka wydana w Rio de Janeiro w Brazylii!
42. PORTUGALSKI (BRAZYLIA)

Fantastyczne wydanie brazylijskie, który doskonale dopełnia wydanie portgalskie z Portugalii, które posiadam już od jakiegoś czasu w swoim zbiorze. Kolejny wielki sukces wprost z BookMoocha.

Przede mną jeszcze długa droga - najbardziej nieuchwytne, ulotne translacje wciąż czekają na ich zdobycie. Pozostało 30 do zebrania. Największe wyzwania dopiero przede mną!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz