Poland loves Harry Potter - wyjazd na światową premierę "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci: część druga"


Kiedyś szyld, który widzicie powyżej, promował akcję, która miała na celu sprowadzenie do Polski aktorów występujących w "Harrym Potterze". Pamiętam doskonale ten czas, kiedy napisałem petycję w tej sprawie, kiedy werbowałem zwolenników tej inicjatywy i zbierałem każdy pojedynczy podpis. Wtedy się nie udało - powiedzmy sobie szczerze - nie miało prawa się udać, bo co my mieliśmy do powiedzenia, gdy w grę wchodziły negocjacje z jednym z największych koncernów filmowych na świecie jakim jest Warner Bros. Ale dziś nadeszły nowe czasy, przyszła nowa nadzieja - nadzieja, o której to my decydujemy, marzenie, które możemy spełnić! We wpisie podsumowującym 2010 rok napisałem o swoich planach wyjazdu do Londynu na wielką światową premierę ostatniej części przygód "Harry'ego Pottera". Poprosiłem Was również o przemyślenie swojej własnej woli uczestniczenia w tym światowym wydarzeniu. Dziś natomiast zaprezentuję pierwsze informacje, pierwsze plany, które mogą nas zaprowadzić do bram prawdziwego świata magii.

***
Przede wszystkim zacznę od odpowiedzi na pytanie, które nurtuje zapewno większość z Was, a jest to kwestia poruszona już w komentarzu. Dlaczego proszę o odpowiedź jedynie od osób pełnoletnich? Jest to wyjazd zagraniczny, każdy bierze na siebie i za siebie pełną odpowiedzialność - wyjątkiem jest wyjazd z opiekunem prawnym, a w tę kwestię nie wnikam. Ten wyjazd to nie jest prosta sprawa - każdy musi zdać sobie sprawę, że decydując się musi być przygotowany na wiele niedogodności. Ale zacznijmy od początku:

- wyjazd jest planowany na lipiec 2011, prawdopodobny termin to między 1, a 15 lipca - 15 lipca jest zaplanowana premiera dystrybucji "Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci: część 2" w kinach na całym świecie, a zatem tzw. "world premiere" odbędzie się wcześniej - zazwyczaj jest to ok. tygodnia albo dwóch wcześniej.

- uczestnicząc w światowej premierze masz szansę, ale NIE pewność, że uda Ci się zobaczyć aktorów, twórców itd. - nie warto nastawiać się na zbyt wiele, bo można się rozczarować. Oczywiście ja jadę tam po to, by ich wszystkich zobaczyć, zdobyć ich autografy, ale to wymaga poświęcenia, którym jest z pewnością konieczność czekania pod kinem ok. 2 - 3 dni(!).

- kino, w którym odbywają się światowe premiery filmów o "Harrym Potterze", to Odeon - dokładny adres: Odeon, Leicester Square, 24-26 Leicester Square, WC2H 7JY LONDYN...

WSTĘPNY PLAN WYJAZDU:

1. Wyjazd autokarem bądź wylot samolotem - osobiście bardziej preferuję "przyziemny" środek transportu jakim jest autokar. Wstępnie rozeznałem się w kwestii opłaty za dwustronny przejazd z Bielska-Białej do Londynu i z powrotem - jest to ok. 500-600 zł.

2. Trudno mi mówić o zakwaterowaniu nie znając konkretnych terminów , jednakże i tak najprawdopodobniej trzeba będzie spędzić pod kinem 2-3 dni, ażeby mieć możliwość zajęcia dobrych stanowisk przy barierkach - tak by mieć jak największy dostęp do gwiazd. Jednakże - biorę oczywiście pod uwagę, że po "czuwaniu" trzeba będzie gdzieś się przespać i odpocząć przed powrotem do Polski. Udało mi się znaleźć bardzo tani motel - im nas będzie więcej, tym tańsze koszty - można je zamknąć nawet w kwocie 60 - 200 zł. Jest to Astor Museum Inn (adres: Astor Museum Inn, Londyn, 27 Montaque Street), które znajduje się w odległości ok. 20 min pieszej wędrówki do kina Odeon. Hostel znajduje się w centrum miasta - równie blisko jest do dworca, do którego przyjeżdżają autokary z Polski (Victoria Coach Station - również ok. 20 min. piechotą od hostelu, ok. 40 min. do kina).

---

JAK WIDAĆ, KOSZTY WYJAZDU WCALE NIE MUSZĄ BYĆ BARDZO WYSOKIE - 800-900 ZŁ POWINNO W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZYĆ.---

Najważniejsza kwestia to determinacja - trudne warunki, konieczność oczekiwania, wielki tłok (zwykle na takiej premierze jest kilka tysięcy osób). Myślę jednak, że cel jest warty poświęcenia - to ostatnia, niepowtarzalna okazja, by spotkać osobiście takie gwiazdy jak J.K.Rowling, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Alan Rickman, Ralph Fiennes, Helena Bonham-Carter i wielu, wielu innych aktorów, twórców etc. etc. w JEDNYM MIEJSCU.

---

Chciałbym również powiedzieć rzecz - pewnie powinienem od niej zacząć - NIE ZOBACZYMY FILMU, JEDZIEMY TAM PO TO, BY SPĘDZIĆ POD KINEM KILKA DNI I SPOTKAĆ GWIAZDY WYSTĘPUJĄCE W FILMIE- do kina wstęp mają tylko zaproszeni - tj. osoby biorące udział przy tworzeniu filmów. Chcę byście byli tego świadomi, choć nie wątpię, że zdajecie sobie z tego sprawę od początku.

---

Z czasem będę zamieszczał więcej informacji na ten temat - chętnie też poznam Wasze zdanie, opinie lub sugestie w tej sprawie. Wiem, że jest wiele pytań pozostawionych bez odpowiedzi, ale jest to jedynie kwestia rozeznania się w sprawie. Tak więc odkurzcie skarbonki i zacznijcie zbierać na wyjazd do Londynu na "ŚWIATOWĄ PREMIERĘ HARRY'EGO POTTERA"! :-)
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz