Światowy Dzień Książki 2010!

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2010

W ten szczególny dzień - wszystkim Potteromaniakom, Bibliofilom i każdemu z osobna Miłośnikowi Literatury z całego serca życzę, by moc i siła wyobraźni nigdy Was nie opuszczała, by świat fikcji literackiej zawsze był dla Was bliski, a radość czytania towarzyszyła po wsze czasy!

W taki dzień jak ten - 23. kwietnia odczuwam szczególną dumę, powodowaną tym, że moja i WASZA ukochana seria zmieniła świat nie tylko kultury czytelniczej, ale i masowej - dotychczas niespotykane osiągnięcie w dziedzinie literatury, by książka wywoływała większe poruszenie, manię i przyciągała większe tłumy aniżeli gwiazdy muzyki czy kina. Dziś wierzę, że dewizy klasyka - Horacego - "non omnis moriar" ("nie wszystek umrę") i "exegi monumentum" ("wybudowałem pomnik") są jak najbardziej odpowiednimi dla J.K.Rowling. Mówię to zawsze, bez ustanku i niemalże do znudzenia - to czy "Harry Potter" okaże się w przyszłości "pomnikiem trwalszym niż ze spiżu" zależy tylko i wyłącznie od NAS - wiernych, oddanych fanów. Być może za 10, 20, 30 lat część zapomni o czarodzieju w okularach i z blizną na czole, ale z nadzieją wyglądam tej części, która nie zapomni nigdy, a każdą minutą, godziną, rokiem swojej pamięci będzie budować niezwykły "pomnik" najpopularniejszej powieści wszech czasów.

A wtedy... o ile nie dopadnie nas koniec świata w 2012, spotkamy się tu, gdzie zawsze - na moim blogu - który jest i pozostanie sztandarem twórczości J.K.Rowling, aż po kres :-)
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz