Zapowiedź i el grande finale!

Zacznę nietypowo - od wielkiej zapowiedzi.
Już jutro 20 listopada odbędzie się długo oczekiwana premiera "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" na DVD i Blu-Ray. Zapewne data ta jest Wam znana, jednakże postanowiłem poświęcić temu tematowi prawie cały post z ważnej przyczyny - po raz pierwszy w Polsce od wydania "Harry'ego Pottera i Komnaty Tajemnic" (wówczas jeszcze na VHS) w sprzedaży dostępne będą nie tylko wersja standardowe filmu, ale i edycje specjalne, limitowane.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o planach wydania w naszym kraju wydań kolekcjonerskich, nie bardzo w to wierzyłem - to całkiem zrozumiałe, że kolejne szumne zapowiedzi okazują się bujdą. Być może to jednak fakt zorganizowania w Polsce premiery filmu ze światowymi aktorami - Bonnie Wright i Matthew Lewisa, sprawiło, że została przekroczona wielka granica - rzec można - granica magiczna.

Poniżej prezentuję standardowe wydania filmu wraz z opisem dystrybutora (Galapagos) - po lewej wydanie 2 DVD, po prawej 2 BD:Harry Potter i książę półkrwi będzie wydany w Edycji Specjalnej 2 DVD z polską wersją dubbingową oraz napisami do wersji oryginalnej, zawiera następujące dodatki (wszystkie dodatki w wersji z polskimi napisami):

Dwupłytowe Wydanie Specjalne DVD:

#Zbliżenie na obsadę i filmowców Harrego Pottera: naszymi przewodnikami po planie są Matthew Lewis (Neville Longbottom) oraz Alfred Enoch (Dean Thomas). W zajmujący sposób przedstawiają nam oni aktorów oraz opisują swoje pozafilmowe zainteresowania podczas dnia spędzonego na planie z ekipą filmową.

#Rok z życia J.K. Rowling: fascynujące spojrzenie na prywatne życie J.K. Rowling podczas roku, kiedy pisała ostatnią część serii Harry Potter i insygnia śmierci (49:32)

#Jednominutowe wywiady: aktorzy mają dokładnie 60 sekund na opisanie własnej osoby, doświadczeń, związków i innych cech. (O czym myślisz? Tom Felton zadaje aktorom serie szybkich pytań na temat ich upodobań. (6:41) )

#Spojrzenie na Czarodziejski Świat Harrego Pottera. Okazja do zajrzenia w głąb fascynującego świata magii wykreowanego przez Universal Orlando® Resort na Florydzie (11:38)

#Dodatkowe sceny (6:31)

Wydanie Blu-Ray posiada całą powyższą zawartość na dwóch dyskach Wydania Specjalnego plus:

#funkcję WB Maximum Movie Mode, a na niej komentarze reżysera Davida Yatesa, producentów Davida Heymana oraz Davida Barrona, a także aktorów Daniela Radcliffe'a, Ruperta Grinta, Emmy Watson oraz Toma Feltona (1:38:00)

#film kinowy (wersja o standardowej rozdzielczości)

I to tyle w temacie STANDARDOWEGO WYDANIA. Teraz przechodzimy do specjalnych, unikalnych i limitowanych edycji specjalnych, które z pewnością Was oczarują. Następnie przejdę do podania średniej ceny takiego zestawu, która zapewne będzie Was nawiedzać niczym wyjątkowo uporczywy i nieznośny dementor.

I zestawLimitowane kolekcjonerskie wydanie DVD Harry Potter lata 1-6 w postaci albumu, w którym przewidziano też miejsce na filmy 7.1 I 7.2. Pakiet zawiera sześć 2-płytowych wydań DVD filmów z kolekcji "Harry Potter": Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa oraz Książę Półkrwi.

CENA: OK. 340 PLN

II zestaw

Limitowane kolekcjonerskie wydanie DVD Harry Potter Lata 1-6 w postaci zamku - repliki Hogwartu, w którym przewidziano też miejsce na filmy 7.1 I 7.2. Pakiet zawiera sześć niezwykłych 2-płytowych wydań DVD filmów z kolekcji "Harry Potter": Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa oraz Książę Półkrwi.CENA: OK. 790 PLN

Ponadto w sprzedaży dostępne będą wydanie 6 filmów na DVD i Blu-ray, a także specjalna edycja wydania DVD w opakowaniu 3D prezentującym walkę Dobra ze Złem.

Zatem życzę miłych zakupów, a dla tych, którzy planują zakupić "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" na DVD mam miłą wiadomość - sieć TESCO przygotowała specjalną promocję - film kosztować będzie 38,99zł (w innych sklepach ok.50 zł).

***

I na zakończenie tzw. EL GRANDE FINALE - pisałem ostatnio o porażce w konkursie TVN. Dzisiaj los dał mi kolejną szansę - niepowtarzalną i unikalną szansę na wygranie wyjazdu na plan filmowy "Harry'ego Pottera" - a wszystko to dzięki RADIU ZET ! To nie czas na relacjonowanie szczegółów, ale już jutro, w dniu premiery "HPiKP" na DVD i BD zmierzę się na antenie w/w radia z 4 pozostałymi finalistami konkursu. Bez względu jednak na wynik, już dzisiaj mogę mówić o sukcesie - wygrałem bowiem już wydanie "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" w wersji Blu-ray, koszulkę filmową oraz kolekcjonerski kadr filmowy :-) Dodatkowo już w piątek między godziną 6, a 10 rano będę walczył o nagrodę główną - LONDYN ! Trzymajcie za mnie kciuki i oby Wasza energia dopisała mi w tym szczególnym dniu !
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz