Jeszcze Polska nie zginęła!

Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości, albo przez głupotę innych.
Jean de La Bruyere

W sierpniu 2006 r.rozpocząłem nową drogę swojego życia - drogę prawdziwej pasji, pełnej zakrętów i wybojów, ale też pełnej słodyczy i radości. Moje hobby znacie od podszewki, znacie moją własną drogę, jednak dzisiaj nadszedł taki dzień, kiedy warto a nawet trzeba się zatrzymać i pomyśleć: "i co dalej?". Tyle czasu marzyłem o światowym tryumfie zbliżając się pry tym nieustannie do sukcesu na arenie narodowej. I oto dziś, niewiele po godzinie 10 o poranku moje marzenie się spełniło...

HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC -
wydanie w języku chińskim tradycyjnym

BAŚNIE BARDA BEEDLE'A -
wydanie w języku koreańskim

Największa w Polsce KOLEKCJA przez duże "K" zagranicznych edycji dzieł J.K.Rowling aż do dzisiaj znajdowała się w "rękach" polskiego wydawcy serii - Media Rodzina. Zbiór ów liczył aż 30 WYDAŃ JĘZYKOWYCH zebranych z całego świata. Dzisiaj jednak "rekord" został przebity, jeśli tak to można określić...

31 WYDAŃ JĘZYKOWYCH Z CAŁEGO ŚWIATA...

polski, angielski brytyjski, angielski amerykański, niemiecki, dolnoniemiecki, japoński, koreański, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, hiszpański, włoski, łaciński, walijski, irlandzki, starogrecki, węgierski, ukraiński, serbski, norweski, szwedzki, rosyjski, francuski, czeski, słowacki, holenderski, afrikaans, urdu, arabski, turecki standardowy, turecki dialektowy, braille.

Nie lada osiągnięcie, więc z tego miejsca wielkie dzięki dla tych, którzy mnie wspierali, którzy się przyczynili do powstania i wzrastania mojej kolekcji, a także dla tych, którzy pośredniczyli w moich biznesach:

- dzięki serdeczne moim Rodzicom - szczególnie Mamie, która wspiera mnie w mojej pasji od samego początku;

-dzięki dwóm osobom, które jeśli to czytają to wiedzą, że o nich chodzi - za "Harry'ego Pottera i Więźnia Azkabanu", którego podarowaliście mi na 12-ste urodziny - to od tego WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO !

- dzięki gościom z mojej 18-stki - to dzięki Wam mogłem sobie pozwolić na sprowadzenie z USA "Harry Potter and the Deathly Hallows" deluxe edition

-dzięki K. S. M. i M. za czeskie wydanie !

-dzięki P. za wydanie słowackie !

- dzięki każdemu, kto doceniał mój upór maniaka i przez niezliczone miesiące dorzucał się choćby i po groszu do mojej specjalnej skarbonki-potteronki ;-)

A teraz wielkie dzięki dla :

Allegro, Krainy Książek, Empiku, Matrasa i przede wszystkim nieistniejącej już księgarni PEGAZ w Dąbrowie Górniczej za to, że od Was się zaczęło :-)

Dzięki wiernym potteromaniakom, którzy tyle ze mną wytrzymują i nadal wspierają i dopingują w tym co robię - w szczególności wielkie "buzi"dla Magdy i Ani, najwierniejszych bywalczyń i czytelniczek tego bloga, które z pewnością wydrapałyby mi czy i nadziały smoczym łajnem, gdybym o nich tu nie wspomniał ;-)

Dzięki POLSCE, za to, że mimo licznych ograniczeń i przeszkód, beznadziejności Poczty Polskiej, drożyzny i kryzysu, to właśnie TU udało mi się skompletować niemalże połowę światowych wydań "Harry'ego Pottera" - 31 z 67 ;-) Jeszcze Polska nie zginęła !

30. września 2009 dobiegł końca nie tylko dziewiąty miesiąc roku, ale i etap mojego zbieractwa, który sam przed sobą określam jako "polski etap", nie jest to jednak koniec moich wysiłków, lecz preludium jutrzejszego dnia... :-)

Wyjątkowo świątecznie i jubileuszowo pozdrawiam.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz