"Harry, a history"

DZISIEJSZY WPIS DEDYKUJĘ CZŁOWIEKOWI, KTÓREGO ŻYCIE I ŚMIERĆ JEDNOZNACZNIE POKAZAŁY POTĘGĘ PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI – MIŁOŚCI ZA KTÓRĄ SIĘ UMIERA.

T.I. [*][*][*]

Jaka jest głębia przetrwania Harry’ego Pottera? Co jest za Zasłoną w Departamencie Śmierci? Jaką rolę pierwotnie miała odegrać w cyklu Hedwiga?

Chciałbym odpowiedzieć na te pytania, znać na nie odpowiedź i móc po raz kolejny wykazać się sprytem i zwinnością, jednakże muszę dziś pochylić czoła ku jednej z tych niewielu niezwykłych osób, które wiedzą a) szybciej i b)z niepodważalnego źródła. Mowa Melissie Anelli – Amerykance, założycielce jednego z największych i najlepszych serwisów internetowych dotyczących „Harry’ego Pottera” – „The Leaky Cauldron” („Dziurawy Kocioł”), która w fazie fanowskiej „HP” dokonała niemożliwego – przeprowadziła lub współprzeprowadziła szereg wywiadów z J.K. Rowling, stworzyła (o czym już wspominałem) najlepiej prosperującą stronę poświęconą twórczości J.K.Rowling na świecie, a co z nowszych faktów – napisała niezwykłą książkę, której promotorem jest sama autorka „Harry’ego Pottera”! „Harry, Historia. Prawdziwa historia młodego czarodzieja, jego fanach i życiu wewnątrz fenomenu Harry’ego Pottera” („Harry, a history. The true story of a boy wizard, his fans, and life inside the Harry Potter phenomenon”) jest jedną z niewielu książek na temat HP, którą mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto zechce dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z tak „znanego” nam świat HP – ta blisko 400-stronicowa księga zawiera nie tylko szereg interesujących wywodów, ale również (dla mnie jest to fakt niezmiernie istotny) zawiera szereg informacji przekazanych przez J.K.Rowling na potrzeby owego wydawnictwa…

Wśród materiału wyjawionego przez autorkę HP Melissa Anelli wyodrębniła 27 zagadnień, które w różnych odstępach czasu publikowane będą na jej stronie internetowej – do tej pory opublikowała trzy wpisy – jeden o innym przeznaczeniu Hedwigi, drugi o tajemnicach Zasłony, za którą znikł Syriusz i trzeci dotyczący przetrwania Harry’ego. Wywody te, argumentowane wypowiedziami samej Jo i komentowane przez Melissę są bardzo interesujące i w zasadzie przeznaczone dla każdego, kto śmie się nazywać fanem „Harry’ego Pottera”. Poszczególne tłumaczenia wypowiedzi J.K. Rowling (bo wszakże to one są istotą tych wywodów) będą zamieszczane na moim blogu. Dziś na dobry początek kilka słów o Hedwidze i jej przeznaczeniu.

FATUM HEDWIGI
J.K.R.: Musiałam pracować bardzo drobiazgowo, by znaleźć to jedyne, bardzo szczególne rozwiązanie schwytania znicza, ponieważ miałam świadomość, że będzie mi to później potrzebne. Pierwotnie, co może potwierdzić mój brytyjski wydawca, to Hedwiga łapie ten znicz. Chciała zmienić swoje przeznaczenie, pomyślałam: „Mój Boże… wróć do szkicu.” Właściwie to jest to, co przypieczętowało fatum Hedwigi, ponieważ plan był taki, by to Hedwiga otworzyła znicz, ponieważ to ona go pierwsza dotknęła, ale przez to, że to Harry dotknął go pierwszy, mogłam zabić Hedwigę wcześniej. Koniec końców – sądzę, że i tak w każdym wypadku czekała ją śmierć.

Na dzisiaj to wszystko, a już następnym razem wyjawię tajemnicę najbardziej tajemniczej Zasłony serii o „Harrym Potterze”. Co jest po drugiej stronie ? Kto słyszy a kto nie słyszy głosów wydobywających się zza kotary ? I ostatecznie… co stało się z Syriuszem Blackiem ?

A dla wszystkich chętnych zamieszczam informacje dotyczącą wydań książki "Harry, Historia..." autorstwa Melissy Anelli - otóż w Stanach Zjednoczonych książka ukaże się 4. listopada br, a Wielkiej Brytanii 19. listopada br, a w Australii 23. listopada. Nie są znane szczegóły dotyczące wydania książki w nieanglojęzycznych wersjach, jednakże postaram się dowiedzieć czy publikacja ta ma szansę pojawić się w Polsce.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz