Niekanoniczne informacje

Pomysł na napisanie "Harry'ego Pottera" zrodził się w umyśle Joanne Rowling już w 1990 r. Nim światło dzienne ujrzał pierwszy tom "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" minęło 7 długich lat. Wbrew pozorom poszczególne warstwy fabuły zmieniały się w okresie pisania i sama Rowling przyznaje się do zmiany niektórych planów... Dzisiaj postanowiłem zająć się w głównej mierze bohaterami, którym z takich czy innych powodów nie dane było odegrać żadnych ról w cyklu... Mimo wszystko wyszukując informacji na temat takowych postaci, muszę przyznać, że niektóre z nich można określić krótko jako dość "barwne".

ARGO PYRITES: ta postać to mój zdecydowany faworyt wśród innych "wyciętych" bohaterów; jego planowana rola nie była jednolita: w jednym z wczesnych szkiców "HP i Kamienia Filozoficznego", Pyrites jest wymieniany przez Hermionę jako autor "Alchemii, Starożytnej Sztuki i Nauki", zaś w kolejnym jest już sługą Lorda Voldemorta. Sama Rowling określiła Argo jako eleganta, człowieka noszącego białe rękawiczki, które od czasu do czasu miały zostać artystycznie splamione krwią...

OAKDEN HOBDAY (MYLOR SYLVANUS): naprawdę mało wiadomo o tym bohaterze (tudzież bohaterach), aczkolwiek miał on odegrać swą rolę w piątym tomie przygód Harry'ego - miał być nauczycielem Obrony Przed Czarną Magią... Niemniej jednak wątpię czy udałoby mu się zastąpić Dolores Umbridge... 

MAFALDA (WEASLEY): jedna z barwniejszych wyciętych postaci... została "wygryziona" przez Ritę Skeeter. Była córką dalekiego kuzyna, który jest księgowym. Wiele lat wcześniej kuzyn ten bardzo pokłócił się z Arturem i od tego czasu nie utrzymywali ze sobą kontaktu, jednakże, gdy na świat przychodzi Mafalda, która okazuje się być czarownicą, jej rodzice zwracają sie do Weasleyów z prośbą o zabranie jej na wakacje. Weasley'owie zgadzają się i zabierają dziewczynkę do siebie a nawet na Finał Mistrzostw Świata w Quidditchu. Szybko żałują swojej decyzji, bo Mafalda okazuje się być bardzo nieprzyjemnym dzieckiem - najbardziej niemiłym z jakim Molly miała kiedykolwiek styczność. Była wścibską Ślizgonką lubiącą podsłuchiwać i imponować innym, dlatego też szpiegowała dzieci Śmierciożerców dla Harry'ego, Rona i Hermiony. Jednocześnie była niezwykle utalentowaną czarownicą i konkurowała z Hermioną w nauce.

Jej rola została wycięta z "Czary Ognia" ponieważ istniały granice tego czego może dowiedzieć się 11-letnie dziecko... Została zatem zastapioną przez wścibską Ritę Skeeter.

MOPSY: szurnięta miłośniczka psów mieszkająca na obrzeżach Hogsmeade. Opiekowała się Syriuszem (ukrywającym się pod postacią psa) oraz sforą innych przeróżnych zwierzaków. Żyła w stałym konflikcie z sąsiadami z powodu hałasu czynionego przez psy jak i nieczystości, które pozostawiały po sobie. Została wycięta, ponieważ przy niej Harry, Ron i Hermiona nie mogliby porozmawiać z Blackiem.

WREDNY STARY MUGOL: jest to chyba jedna z najczarniejszych postaci serii, która ostatecznie nie trafiła do powieści... pierwotnie to on miał zdradzić Voldemortowi miejsce ukrycia Lily i Jamesa Potterów.

Na zakończenie ciekawostka... Jak wiemy, Jo wielokrotnie zmieniała nazwy instytucji pojawiających się w HP. Niezawodnym tego przykładem będzie choćby Gwardia Dumbledore'a i Zakon Feniksa, które początkowo grały inne role - GD było organizacją Dumbledore'a, a ZF - Pottera... Zapewne chcielibyście wiedzieć jak pierwotnie nazywali się Śmierciożercy ? Nazwa jest dość tajemnicza... Rycerze Walpurgii. Ma to związek z Nocą Walpurgii - w mitologii nordyckiej jest to noc złych duchów, noc zmarłych; w Europie kojarzona jest jako sabat czarownic... Historia Nocy Walpurgii jest dość interesująca dlatego zachęcam do zapoznania się z nią...
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz