Prequel "Harry'ego Pottera" na aukcji!

Spieszę donieść wprost z frontu wieść tak sensacyjną i zarazem tak nieprawdopodobną, że aż strach uwierzyć. Przeszukałem wiele zagranicznych i polskich serwisów w celu odnalezienia jakiejś wzmianki potwierdzającej te rewelacje, tymczasem świat wydaje się milczeć. Serwis internetowy tygodnika "Wprost" podał niezwykłą informację o tym, jakoby Jo Rowling napisała PREQUEL przygód "Harry'ego Pottera"! Prequel to książka poprzedzająca inne (coś na zasadzie tomu zerowego). Nieznany z nazwiska dziennikarz wprost podaje, iż książeczka powstała zaledwie miesiąc temu i liczy jedynie 800 słów (czyli nie można tutaj powiedzieć o książce lecz o broszurce - sam "Kamień Filozoficzny" w amerykańskim wydaniu liczy 76 944 słowa). Ma zostać ponadto zlicytowana przez dom aukcyjny Sotheby's w księgarni Waterstone's w Londynie. Organizatorzy twierdzą, iż dochód z licytacji, która ma zostać przeprowadzona 10. czerwca 2008 r. zostanie przekazany dla organizacji literackiej English PEN i Dyslexia Action, która pomaga osobom cierpiącym na dysleksję. Treść rzekomego prequela pozostaje tajemnicą. I szczerze powiedziawszy nie zdziwiłbym się, gdyby nigdy nie wyszedł na jaw. Wydaje mi się wysoce nieprawdopodobne, by informacja o domniemanych "przed przygodach" Harry'ego Pottera była prawdziwa. J.K. Rowling wielokrotnie podkreślała już, bowiem, iż zakończyła swą przygodę z Harrym, a ponadto zawsze odrzucała prośby napisania prequela - mówiła wówczas, że HP to nie "Gwiezdne wojny" i ona nie ma zamiaru pójść w kierunku George'a Lucasa (reżysera GW)...

***

To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, ale okazuje się, iż te rewelacje to PRAWDA! Gazeta Wyborcza potwierdza informację, a ponadto nad tekstem głoszącym te niezwykłe nowiny zawarty jest dopis:
(Uwaga redakcje! Embargo do godz. 00.01 w czwartek)

Informacje te powinny zatem ujrzeć światło dzienne dopiero w czwartek minutę po północy!

Rewelacje dotyczące rzeczonej aukcji były znane, aczkolwiek do tej pory nie był znany "przedmiot" przekazywany na licytację przez autorkę "Harry'ego Pottera"! Dzisiaj już wiemy, iż pod młotek pójdzie właśnie niepublikowana historia związana z "Harrym"! Okazuje się, że mamy do czynienia z wyciekiem informacji, ponieważ po ujawnieniu przez "Wprost" powyższych wiadomości o godzinie 17:04, zaczynają pisać o nich inne polskie serwisy internetowe: "Gazeta Wyborcza", "iTVP" czy "Onet".

Pozostaje mieć nadzieję, że ten króciutki tekst po zlicytowaniu ujrzy światło dzienne.

P.S. Embargo nałożone na redakcje daje o sobie znać - zaledwie kilka minut po ogloszeniu tej informacji, z łamów Gazety Wyborczej zniknął rzeczony artykuł!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz