Coca-Potter

Nie obawiajcie się, tytuł mojego postu nie ma niczego wspólnego z narkotykami ;) Pamiętam swego czasu, gdy byłem małym chłopcem jak przechodząc obok jednego ze sklepów ogólnospożywczych rzucił mi się w oczy plakat przyklejony do witryny: "Wyczaruj dziecku książkę !" dalej było logo Coca-Coli i sowa oraz dopis, że jeśli ktoś wyśle 14 nakrętek z napoju Coca-Cola, to otrzyma książkę "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Dzisiaj niewiele kto pamięta o takowej promocji, której kampania miała miejsce przed premierą pierwszego filmu z cyklu - jesienią i zimą 2001 r. Uznałem jednak, że niepotrzebne mi są dwie takie same książki - dlatego nawet nie pomyślałem o wzięciu udziału w promocji. Mimo wszystko - echa powiązanie "Harry'ego Pottera" z koncernem Coke są do dzisiaj słyszalne - czasami można się nawet natknąć na Allegro.pl na książkę z logo Coca - Coli:
Ponadto w innych krajach HP był szerzej reklamowany przez Coke - koncern Coca Coli przeznaczył $150000000 na światową promocję!
Ciekawym faktem jest również to, iż HP przestał być w Polsce promowany przez Coca Colę. Trzymajcie się ciepło i pijcie magiczny napój jakim jest Coca Cola !
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz