Tajemnice "Harry'ego Pottera" PART THREE

Rozpoczął się kwiecień, powoli nadchodzi lato... w związku z tym, że pogoda nadal nie jest jeszcze taka jaka być powinna wiosną, postanowiłem podgrzać troszeczkę atmosferę. Zapowiadałem, że trzecia część wpisów z serii "Tajemnice Harry'ego Pottera" będzie naprawdę interesująca, a jako, że jestem człowiekiem słownym, w tej chwili przejdę do rzeczy. Na samym początku zajmę się drzewem genealogicznym rodu Blacków, które przed wydaniem ostatniego tomu "Harry'ego" w wersji angielskiej, opublikowała J.K. Rowling.

TOUJOURS PUR... TOUJOURS PUR... zastanawialiście się kiedyś co znaczy zawołanie rodowe Blacków?... Odpowiem na to pytanie w dalszej części wpisu...

Panie i Panowie - oto Drzewo Genealogiczne Blacków, zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy znają angielski, wobec czego tłumaczę przypisy:

1. Isla Black, która poślubiła mugola Boba Hitchensa
2. Phineas, który popierał prawa mugoli
3. Marius - charłak
4. Cedrella, która pośluiła Septimusa Weasley'a
5. Alphard, który dał złoto zbiegłemu kuzynowi [chodzi o Syriusza]
6. Syriusz, który uciekł
7. Andromeda, która poślubiła mugola Teda Tonksa

Zawołanie rodowe Blacków TOUJOURS PUR znaczy z jęz. francuskiego "Zawsze nieskalani" - motto idealnie nadające się dla rodu wyznającego czystość krwi.

Jako kontynuację drzewa, można dodać coś jeszcze... Molly Weasley jest córką Lucretii Black i Ignotusa Prewetta. James Potter jest synem Dorei Black i Charlusa Pottera. Oczywiście to nie wszystkie korelacje rodzinne jakie w rodzie Blacków występują. A skoro jesteśmy już przy genealogii rodów, warto wspomnieć o rodzie Weasley'ów, ostrzegam, że informacje zawarte na rysunku zdradzają część fabuły siódmego tomu...


Pod drzewem Weasley'ów są fragmenty dotyczące Draco Malfoya i Luny Lovegood.

Na dzień dzisiejszy to wszystko - w razie pytań piszcie. Tymczasem serdecznie zapraszam do kolejnych odwiedzin, bo już wkrótce WIELKA niespodzianka - jeśli chcecie poznać treść "Baśni barda Beedle'a" odwiedzajcie ten blog. Już w niedługim czasie poznacie fabułę książeczki, która powstała w SIEDMIU egzemplarzach, z których tylko JEDEN został sprzedany... za blisko 2 000 000 funtów brytyjskich ;) Zresztą, to nie koniec niespodzianek... już w następnym wpisie dowiecie się m.in. dlaczego i w jaki sposób Prawie Bezgłowy Nick "prawie" stracił głowę. Bądźcie czujni ;)
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

6 komentarze:

 1. Ted nie był mugolem, tylko mugolakiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli Ginny i Harry są w jakiś sposób dalekimi kuzynami?

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie to Ron, Draco, Harry są rodziną także

  OdpowiedzUsuń
 4. Charlus Potter nie był ojcem Jamesa. Tak naprawdę to był Fleamont Potter. Matką była Euphemia. Tak jest napisane na Pottermore.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rowling chyba się w datach trochę pomyliła. Pollux miał dziecko w wieku 13 lat?

  OdpowiedzUsuń