Ekskluzywne wydanie z Rosji

Do tej pory zachodni wydawcy "Harry'ego Pottera" raczyli nas wspaniałymi (przynajmniej moim zdaniem) wizjami okładek "HP" w szacie graficznej "dla dorosłych". Nie będę ukrywał, że przepadam za brytyjskim wydaniem dla dorosłych, trochę mniej za niemieckim, aczkolwiek obydwa wydania są warte zauważenia. Do tej pory to właśnie zachodnie wydawnictwa - brytyjski BLOOMSBURY czy niemiecki CARLSEN stanowiły niejako monopol na wydawanie "Harry'ego" w poważnych, stonowanych okładkach - dziś do Zachodu dołącza Wschód. I to bardzo bliski nam wschód, bo nasz sąsiad - Rosja. Naprawdę nie spodziewałem się, że kiedyś to powiem, ale na tę chwilę moim ulubionym wydaniem cyklu powieści J.K. Rowling jest rosyjskie wydanie dla dorosłych, które prezentuje się z gracją, powagą i przede wszystkim - magią. Zresztą sami zobaczcie i oceńcie:
Póki co nie znam planowanej daty wypuszczenia na rynek tego niecodziennego wydania, jeśli jednak zostaną ujawnione kolejne informacje, z pewnością napiszę o nich na blogu.

P.S. Udało mi się przypadkiem natrafić na pewną ciekawostkę - otóż rosyjskie wydawnictwo Rosman już w 2004 r. wypuściło na rynek pierwsze wersje "Harry'ego Pottera" z "dorosłymi" okładkami - nie są one co prawda tak reprezentatywne jak ten najnowsze, ale również godne uwagi:

Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz