Ostatni kraj "Harry'ego Pottera"!

Czołem moi Drodzy!

Dziś robimy sobie przerwę od "Tajemnic Harry'ego Pottera" - nie dlatego, że nie mam już niczego ciekawego do zaprezentowania, ale dlatego, że nie należy być monotematycznym. Wpis TRZECI na w/w temat jest już gotowy i tylko czeka na odpowiedni dzień publikacji ;)

Dziś chciałem zająć się sprawą "Harry Potter and the Deathly Hallows". Dla Anglików sprawa ta jasna już była po 21. lipca 2007, dla nas, Polaków, po 26. stycznia 2008. Wbrew publicznym przekonaniom Polska nie była ostatnim krajem, w którym ukazał się siódmy tom przygód "Harry'ego Pottera". Po nas byli m.in. Hiszpanie i Finowie. Oni dopiero mogliby narzekać. Ale i w tym wypadku takie podejście do sprawy byłoby niesłuszne. Otóż - Panie i Panowie, Ladies and Gentleman - ostatnim państwem, w którym "Harry Potter and the Deathly Hallows" UJRZY, powtarzam UJRZY światło dzienne jest...


JAPONIA! To nie żarty, otóż w Kraju Kwitnącej Wiśni HP7 będzie miał swoją premierę 23. lipca 2008 ! Dlaczego skupiam się na tym, konkretnie japońskim, wydaniu? Uważam, że jest to wydanie, choćby ze względu na szatę graficzną, godne zauważenia. Zwróćcie uwagę na rodzaj sceny przedstawionej na froncie okładki - ewakuacja Harry'ego z Privet Drive. Wiem, że wielu z Was na pewno nie dostrzega niczego szczególnego, ani pięknego na rzeczonym obrazku. Zwróćcie uwagę również na to co znajduje się na dalszym planie - smok - ten, na którym Harry, Ron i Hermiona uciekli z Banku Gringotta. Sam papier, na którym drukowane są egzemplarze japońskiego wydania jest godny uwagi - papier żółtawy, śliski i bardzo cieniutki. Dla mnie jako kolekcjonera, to coś niezwykłego. Nawet jeśli ta okładka nie przypadła Wam do gustu, uważam, że temat japońskiego wydania HP jest ważny, ponieważ jest to OSTATNIE tłumaczenie na języków używany na świecie. Konkluzja na zakończenie - zanim zaczniemy narzekać na to co mamy w Polsce i kiedy to mamy, pomyślmy o tym, że być może Japończycy mają to jeszcze później ;)

Tymczasem już teraz zapraszam do TRZECIEJ części "Tajemnic Harry'ego Pottera" - publikacja na stronce już wkrótce!
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz