Ciekawe i rzadkie

Niedawno opublikowałem wpis, lecz jak się okazuje czasami normą będzie kilka wpisów dziennie - dziś mam dość interesujący powód do napisania kolejnej notki. Jestem kolekcjonerem jeśli chodzi o "Harry'ego Pottera" - pojęcie "kolekcjonować" może posiadać wiele warstw i może być różnie odbierane - wiem, że w tym przypadku nie jest to jasne stwierdzenie, aczkolwiek o mojej kolekcji dowiecie się niebawem ;) póki co - jeśli chodzi o kolekcjonowanie - ukazało się na rynku wydawniczym wiele cennych wydań deluxe powieści o Harrym Potterze. Póki co zjawisko to nie dotarło do Polski w związku z czym mamy jedno wydanie "Harry'ego Pottera". Mógłbym rozpisywać się teraz o świetnych wydaniach deluxe z USA, które cechują się nową szatą graficzną, a także rysunkami wewnątrz wydania, czy o wydaniach w Wielkiej Brytanii, gdzie "Harry" ukazuje się zarówno w wersji "children" i "adult" - wersje te różnią się okładką - jedna jest dziecinna, a druga poważna - tzw. dla dorosłych. Okazuje się jednak, że nie tylko w zachodnich krajach "Harry Potter" doczekał się wydań specjalnych, kolekcjonerskich. Mówię tutaj troszeczkę z ironią, ponieważ przeglądając ofertę Allegro.pl natrafiłem na dość interesującą, orginalną i... śmieszną ofertę. Zresztą - zanim powiem coś więcej - patrzcie i podziwiajcie:
Cała siedmiotomowa kolekcja ;)

A teraz kilka wiadomości technicznych - sprzedawca nazywa to wydanie wydaniem "kolekcjonerskim", tymczasem w istocie jest to zwykła książka oprawiona u introligatora... generalnie - każdą książkę można oprawić w niezwykłą, nową okładkę.

Oto opis aukcji:

"Harry Potter dla kolekcjonerów. Jedyna taka oprawa na całym świecie. Druk nowy czysty bez pieczątek i podkreśleń. Wymiary wszystkich 7 tomów 21cm X 14cm. Wkłady wszystkich książek od nowa zaklejone (podwujna gaza) , zaokrąglone,nabity oporek. Brzegi wkładów pokryte brązem metalicznym. Przedkładka wykonana z papieru czerpanego.Kapitałka wykonana z jasno brązowej skóry. Grzbiet i narożniki wykonane z ciemno brązowej skóry. Napisy (łącznie 21 odlewów,każdy wykonany ręcznie) odlane z chromo-niklu i wpuszczone w lico skóry. Łączenia skór oddzielone stalową,nierdzewną ,polreowaną linką,również grzbiety zdobione linką (łącznie 6,5m linki).Skóra na grzbiecie i narożniki delikatnie nasączone płynną parafiną. Oprawa nowa wykonana na indywidualne zamówienie ,nigdzie nie znajdziesz identycznej. Wspaniały komplet do ozdoby salonu,biura. Więcej zdjęć dla poważnie zainteresowanych mogę wysłać meilem. Przed zapytaniem czy kupnem koniecznie zapoznaj się ze stroną o mnie,jest tam wiele ważnych informacji".

A teraz na koniec - jaki haczyk ? Cena wywoławcza tego, powiedzmy szczerze, budzącego wrażenie zestawu wynosi... 10 000 zł... I tu nie pozostawiam komentarza, bo po co?

Zastrzegam, że opublikowane zdjęcia należą do użytkownika Allegro "rodzinne" i nie są moją własnością.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz