Order Merlina


Order Merlina (czasami nazywany w skrócie „OM”) jest przyznawany przez Wizengamot, organizację, która działała, nim pojawiło się Ministerstwo Magii, a która obecnie funkcjonuje jako połączenie sądu i parlamentu. Order stanowi ładny złoty medal na zielonej (Pierwszej Klasy), purpurowej (Drugiej Klasy) lub białej wstążce (Trzeciej Klasy). 

Order Merlina, czczący najświetniejszych czarodziejów swoich czasów, jest przyznawany od XV wieku. Jak głosi legenda, zielona wstążka, na której wisi Order Pierwszej Klasy, ma odzwierciedlać dom w Hogwarcie, do którego należał Merlin. 

Order Pierwszej Klasy przyznawany jest za magiczne „czyny wymagające wybitnej odwagi lub dystynkcji”, Drugiej Klasy za „osiągnięcia lub wysiłki wychodzące ponad normę”, a Trzeciej Klasy jest przyznawany tym, którzy „mają swój wkład do naszego zasobu wiedzy lub rozrywki”. 

Jak często bywa z tak wysoce pożądanymi nagrodami, Order Merlina, zwłaszcza wyższych klas, częściej niż możnaby się tego spodziewać, zwykli otrzymywać ulubieńcy Ministerstwa Magii. O ile nikt nie miał nic przeciwko, gdy Albus Dumbledore otrzymał swój O.M. (Pierwszej Klasy) za pokonanie czarnoksiężnika, Grindelwalda, to dało się słyszeć wiele pomruków w magicznej społeczności, gdy Korneliusz Knot, Minister Magii, sam się nagrodził O.M. (Pierwszej Klasy) za karierę, której wielu nie uznawało za wybitną. Wśród innych mniej godnych nagrodzonych najwyższą klasą znalazł się Arcturus Black, dziadek Syriusza Blacka, który, jak się powszechnie uważa, kupił ją sobie pożyczając Ministerstwu sporą ilość złota.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

4 komentarze:

 1. czyli Merlin był w Slytherinie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Karty z czekoladowych żab lepsze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahahahahahahahhaahha!
  Wybaczcie, że się śmieję, ale nie mogę z tego żartu o "wybitnej karierze Korneliusza Knota". Nie pamiętam kiedy tak dobrze się uśmiałam ;)

  Vanessa

  OdpowiedzUsuń