"Zimowe sny" - Richard Paul Evans

Książkę „Zimowe sny” Richarda Paula Evansa wygrałam w konkursie internetowym. Na początku nie zachęciła mnie, jednakże zmieniłam zdanie pewnego dnia, gdy po prostu nie mogłam znaleźć sobie zajęcia. Na tylnej okładce, oprócz krótkiego opisu fabuły, znajduje się również krótka notka mówiąca o tym, że książka ta została napisana w czasie podróży autora po Polsce. W związku z tym główny bohater powieści ma wiele do czynienia z Polską jak i jej elementami. Znajdziemy między innymi polską dzielnicę w Chicago, gdzie rozgrywa się część akcji; postacie pochodzące z Polski jak i polskie potrawy. Wywołało to uśmiech na mojej twarzy, choć momentami miałam wrażenie, że jest tego za dużo. Pomijając jednak polskie wątki muszę przyznać, że mimo iż książka sprawia wrażenie lekkiego i  wysublimowanego romansu, typowym romansem nie jest. Według mnie jej przesłaniem jest zaakceptowanie swojego przeznaczenia.

Główny bohater, Joseph, posiada liczne rodzeństwo i pracuje w rodzinnej firmie. Zazdrośni o jego relacje z ojcem bracia, wykorzystują wyjątkową sytuację rodzinną i za pomocą szantażu wypędzają go do innego miasta. Zmuszony jest porzucić swoje dotychczasowe życie, z czym nie godzi się jego ukochana, która od niego odchodzi. Mimo wszystko, Joseph akceptuje swój los i rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Na swojej drodze napotyka April skrywającą przed nim pewną tajemnicę, którą ciężko mu zaakceptować. Dzięki proroczym snom odnosi w pracy sukcesy jak i porażki. Życie daje mu nieźle popalić, ale jego wielki optymizm nie pozwala mu się poddać.

Poza wciągającą fabułą przyjemność czytania dopełnia język, którym książka została napisana. Jest na tyle przystępny, że jest to lektura lekka i naprawdę ujmująca. Jeśli masz wolny wieczór, sięgnij właśnie po tę książkę, a umili ci ona spędzony z nią czas.


 Opis wydawniczy:
„Życie jest glebą, nasze decyzje i czyny słońcem i deszczem, ale nasionami są nasze sny”.
Joseph nigdy wcześniej nie przywiązywał wagi do snów. Był osobą mocno stąpającą po ziemi – wschodzącą gwiazdą reklamy i dumą ojca, co budziło zazdrość jego starszych braci. Nie przypuszczał, że pewien sen, który od razu zrodził w jego sercu niepokój, okaże się proroczy…
~~~~
 Czy Joseph będzie potrafił wykorzystać swój niecodzienny dar czytania przyszłości?
Czy sny wskażą mu właściwą ścieżkę?
I czy dziewczyna, która skradła mu serce, okaże się godna jego miłości?
~~~~

 "Zimowe sny" to najnowsza powieść bestsellerowego autora Richarda Paula Evansa - wyjątkowa dla polskiego czytelnika. Autor pisał tę książkę w czasie podróży po Polsce i umieścił w niej wiele polskich wątków. Jest to wzruszająca opowieść o tym, że nawet złamane serce może pokochać na nowo, a sny mają tajemniczą moc i potrafią podsunąć rozwiązanie życiowych dylematów.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz