Gryffindor: powitanie w domu

Gratulacje! Nazywam się Percy Weasley i mam olbrzymią przyjemność powitać cię w Gryffindorze! W naszym godle znajduje się lew, najdzielniejsze ze wszystkich stworzeń; barwy naszego domu to szkarłat i złoto, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Gryffindoru. 

Mówiąc bez ogródek, to najlepszy dom w Hogwarcie. To tutaj trafiają najodważniejsi i najbardziej śmiali – np. Albus Dumbledore! Tak, Dumbledore we własnej osobie, największy czarodziej naszych czasów był Gryfonem! Jeśli to dla ciebie za mało, to nie wiem, co mam ci powiedzieć. 

Nie będę cię długo zatrzymywał. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat swojego domu, po prostu podążaj za Harrym Potterem i jego przyjaciółmi, gdy będę prowadził ich do dormitoriów. Ciesz się czasem, który spędzisz w Hogwarcie – zresztą jak mógłbyś się nim nie cieszyć? W końcu jesteś częścią najlepszego domu w tej szkole.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

5 komentarze:

 1. czemu powitanie w Gryffindorze jest takie krótkie, a powitanie w Slytherinie takie długie O.o ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to był Percy Xd

   Usuń
 2. Szkoda, że tak króciutko, ale miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie J.K.R. to rozszerzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chcesz dowiedzieć się wieciej na temat swojego domu, po prostu podążaj za Harrym Potterem i jego przyjaciółmi.
  To zapewne odesłanie do książek, najlepiej do Kamienia Filozoficznego. :)
  Przypuszczam, że tekst jest tak krótki, ponieważ czytając książki widzieliśmy dom Gryfonów niemal w każdym rozdziale. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy zbyt dobrze znamy Gryffindor, by pozostało coś więcej do odkrycia :D W tej sytuacji wybór prefekta witającego jest wyjątkowo trafny - przecież Percy ma tyle spraw ważniejszych od zagubionych i być może przestraszonych pierwszaków... Cóż poradzić ;)
  Justyna

  OdpowiedzUsuń