Celestyna Warbeck

Urodziny: 18 sierpnia
Różdżka: modrzew i pióro feniksa, dziesięć i pół cala, giętka
Dom w Hogwarcie: Gryffindor
Wyjątkowe uzdolnienia: zdolność zagłuszenia chóru szyszymor, stepowanie, fantastyczne wypieki
Rodzice: czarodziejski ojciec, mugolska matka
Rodzina: trzykrotnie wychodziła za mąż; jeden syn
Hobby: bajeczne podróżowanie, hodowla długowłosych psidwaków, odpoczynek w jednym z ośmiu domów

Uznana na arenie międzynarodowej za śpiewający ewenement, Celestyna Warbeck (znana również jako „Śpiewająca Czarownica”) pochodzi z Walii. Jej ojciec, podrzędny funkcjonariusz w Urzędzie Łączności z Mugolami, poznał jej mugolską matkę (upadłą aktorkę), kiedy ta została zaatakowana przez śmierciotulę, która udawała sceniczną kurtynę.

Nadzwyczajny głos Celestyny był zauważalny od jej najmłodszych lat. Rozczarowana, że nie istnieje coś takiego jak czarodziejska szkoła sceniczna, pani Warbeck, niechętnie przystała na zapisanie swojej córki do Hogwartu, lecz później bombardowała szkołę listami nakłaniającymi do utworzenia chóru, kółka teatralnego i kursu tańca, by uwydatnić talenty córki.

Koncerty Celestyny, na których ta często występuje w akompaniamencie z szyszymorami, cieszą się należną sławą. Troje oddanych fanów na miotłach wzięło udział w powietrznej kolizji nad Liverpoolem, gdy starali się dostać na ostatni wieczór jej trasy koncertowej – „Kapryśna Afrodyta”; bilety na jej koncerty często pojawiają się na czarnym rynku w znacznie zawyżonych cenach (to jeden z powodów, przez które Molly Weasley jeszcze nigdy nie zobaczyła na żywo swojej ulubionej piosenkarki).

Celestyna użycza czasami swojego nazwiska i talentów dla dobrych celów, takich jak zbieranie środków na rzecz Kliniki Magicznych Chorób i Urazów Szpitala Świętego Munga poprzez nagranie hymnu Zjednoczonych z Puddlemere, „Odbijajcie tłuczki, chłopcy, migiem podajcie kafla”. Bardziej kontrowersyjnie Celestyna wykorzystała swój wokal w geście niezgody, gdy Ministerstwo Magii starało się nałożyć ograniczenia na sposób, w jaki magiczna społeczność może świętować Halloween.

Do najbardziej znanych piosenek Celestyny należą: „Wyczarowałeś ze mnie serce” i „Kociołek pełen gorącej miłości”. Jej fanami są zazwyczaj starsi ludzie, którzy kochają jej efekciarski styl i potężny głos. Album „Ukradłeś mój kociołek, ale nie możesz mieć mojego serca”, który ukazał się u schyłku XX wieku, był olbrzymim światowym hitem.

Prywatne życie Celestyny dostarczyło wiele materiału dla plotkarskich kolumn „Proroka Codziennego”. Wczesne małżeństwo z członkiem scenicznego baletu trwało zaledwie rok, później Celestyna poślubiła swojego menadżera, z którym ma syna, by porzucić go dziesięć lat później dla kompozytora, Irvinga Warble’a.


MYŚLI J.K.ROWLING:

Celestyna jest jedną z moich ulubionych „poza kanonowych” postaci z całej serii i była częścią świata Pottera od samego początku, pojawiając się wcześnie w krótkotrwałej serii „Proroka Codziennego”, którego stworzyłam dla członków równie krótko istniejącego fanklubu założonego przez mojego brytyjskiego wydawcę, Bloomsbury. Choć nigdy, w żadnym z siedmiu tomów książek o Potterze, nie widzieliśmy Celestyny, ja ją sobie zawsze wyobrażałam jako podobną do Shirley Bassey – zarówno pod względem wyglądu jak i stylu. Jej pierwsze imię skradłam mojej przyjaciółce, z którą lata temu pracowałam w głównej kwaterze Amnesty International w Londynie – imię „Celestyna” prosiło się o to, by zostać zaczerpniętym i przypisanym do olśniewającej czarownicy. 

Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

  Blogger Comment
  Facebook Comment

7 komentarze:

 1. Ciekawy artykuł. Najbardziej się uśmiałam z jej talentów ("zagłuszanie chóru szyszymor" - genialne!). Dzięki wielkie za przetłumaczenie :)

  Vanessa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny tekst :) jestem zachwycona tłumaczeniem. Historia Celesty jest jedną z tych rzeczy za które kocham Pottermore :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, gdyż zostało ujawnione (w "Baśniach Barda Beedle'a"), że istnieje Czarodziejska Akademia Teatralna, a przynajmniej istniała w nieokreślonym czasie po rozpoczęciu kariery nauczycielskiej przez Albusa Dumbledore'a. Może państwo Warbeck o tym nie wiedzieli, albo też jest to szkoła 'pohogwarcka'.
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne Celestynie marzyła się szkoła, ale ukierunkowana na śpiewanie, nie aktorstwo :)

   Usuń
 4. Czy tylko mnie zastanawia fakt, że nie za bardzo chce wysłać córkę do Hogwartu, podczas gdy w danych pisze "jeden syn"? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matka Celestyny nie chciała wysłać swojej córki do Hogwardu

   Usuń
  2. Matka Celestyny nie chciała wysłać swojej córki do Hogwardu

   Usuń