Zwierciadło "Ain Eingarp"


Zwierciadło “Ain Eingarp” jest bardzo starym przyrządem. Nikt nie wie, kto je stworzył albo skąd się wzięło w Hogwarcie. Spuścizną nauczycieli były interesujące artefakty, które przywozili ze swoich podróży, więc możliwe, że Zwierciadło przybyło do zamku w przypadkowy sposób, albo też nauczyciel wiedział jak ono działa i był nim zaintrygowany lub nie rozumiał go i chciał zasięgnąć opinii kolegów.

Zwierciadło „Ain Eingarp” jest jednym z tych magicznych artefaktów, który został stworzony w duchu zabawy (bądź niewinności albo wrogości – to kwestia opinii), ponieważ ujawnia dużo więcej niż normalne lustro. Jest bardziej interesujące niż użyteczne. Kiedy tylko profesor Dumbledore robi kluczowe modyfikacje, Zwierciadło (dogorywające przez jakiś wiek w Pokoju Życzeń, nim zostało wyciągnięte i przywrócone do pracy) stało się pierwszorzędną kryjówką i końcowym testem dla nieczystego serca.

Inskrypcja lustra („Ain Eingarp acreso gewtel az rawtą wte in maj ibdo”) musi być czytana od tyłu, aby pokazać jej prawdziwe znaczenie.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 komentarze: