USA kontra BRAZYLIA (DZIEŃ 1)


4 lipca 2014
USA kontra BRAZYLIA 

Dla „Proroka Codziennego”, specjalny korespondent quidditcha z pustyni w Patagonii, Ginny Potter.

USA 120 – Brazylia 100 (nadal trwa)

Po raz drugi w trakcie tego turnieju zanosi się na to, że gra potrwa całą noc, a prawdopodobnie nawet i dłużej.

Gdyby jedno słowo miało podsumować dotychczasowy przebieg tego półfinału to byłoby to słowo: „nerwy”. Błędy wynikające z nieostrożności zaśmiecały ten mecz, czego powodem jest bez wątpienia fakt, że miejsce w finale znaczy tak wiele dla obu drużyn. Stany Zjednoczone już dotarły w tym turnieju dalej niż kiedykolwiek wcześniej i rok 2014 wyraźnie określa ich siłę pokładaną w sporcie. Tymczasem Brazylia, niegdyś świetna drużyna, która w ostatnich latach ponosiła klęskę za klęską, walczy o swój pierwszy finał od 1982 roku. Stawka jest wysoka i nie należy się dziwić, że na graczach widać oznaki wywieranej presji.

Widzieliśmy więcej upuszczeń kafla niż w jakimkolwiek meczu dotychczas. Amerykańska Ścigająca, Mercy Wardwell, była tak sfrustrowana po swoim piątym upuszczeniu kafla, że kilkakrotnie biła się głową o rękojeść miotły, do czasu gdy została powstrzymana przez Szukającego, Dariusa Smackhammera. Jednak Wardwell nie była osamotniona: nawet Fernando Diaz i Alexandra Alonso – dwoje najlepszych graczy z Brazylii, po dwakroć pozwolili kaflowi prześlizgnąć się pomiędzy ich palcami.

Kilka chybnie uderzonych tłuczków zraniło kolegów z zespołów uderzających je Pałkarzy. Gdy w czwartej godzinie gry Lucas Picquery posłał tłuczka prosto w twarz Obrońcy, Susan Blancheflower, ta zaryzykowała kolejnym urazem usiłując przeskoczyć na miotłę Picquery’ego, by policzyć się z nim. Upomniana przez sędziego, Blancheflower była kolejnym graczem, który dopuścił się popełnienia elementarnego błędu, gdy odleciała zbyt daleko od obręczy pozwalając prześliznąć się Alonso i zdobyć gola, który dał Brazylii dziesięciopunktowe prowadzenie. Ale nie na długo. Gdy nastała noc, Quentin Kowalski trafił dwukrotnie dając USA niewielkie prowadzenie, lecz gra wraz z gęstniejącą ciemnością uspokoiła się.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz