Sir Cadogan


Urodziny: data nieznana
Różdżka (według legendy): Tarnina i bokobrody trolla, dziewięć cali, palna
Dom w Hogwarcie: Gryffindor
Wyjątkowe umiejętności: nienormalna odwaga
Rodzice: Ojciec - czarodziej, matka - czarodziejka
Rodzina: trzy żony, które najprawdopodobniej od niego odeszły; według pogłosek ma siedemnaścioro znanych dzieci

Zanim społeczność czarodziejów została zmuszona do ukrywania się, dla czarodzieja nie było niczym niezwykłym życie w społeczności mugoli i utrzymywanie się z tego, co określilibyśmy mianem mugolskiej pracy.

W kręgu czarodziejów powszechnie wierzono, że Sir Cadogan był jednym ze sławnych Rycerzy Okrągłego Stołu albo chociaż kimś trochę znanym i że osiągnął tę pozycję dzięki swojej przyjaźni z Merlinem. Na pewno został usunięty ze wszystkich mugolskich ksiąg o historii króla Artura, ale czarodziejskie wersje powieści opisują Sir Cadogana u boku Sir Lancelota, Sir Bedivere’a i Sir Percivala. Te powieści ukazują go jako porywczego, zaciętego i odważnego aż do szaleństwa, choć dobrego człowieka odsuniętego do kąta.

Najbardziej znana była potyczka Sir Cadogana z wiwerną znad rzeki Wye, smokopodobnym stworzeniem, które terroryzowało zachodnią część kraju. Podczas ich pierwszego spotkania, bestia zjadła pięknego rumaka Sir Cadogana, złamała jego różdżkę na pół i stopiła jego miecz oraz przyłbicę. Pozbawiony możliwości widzenia z powodu unoszącej się ze stopionego hełmu pary, Sir Cadogan ledwo uszedł z życiem. Jednakże zamiast uciec, zatoczył się do pobliskiej łąki, schwytał pasącego się tam małego, grubego kucyka, dosiadł go i pogalopował z powrotem do wiwerny jedynie ze złamaną różdżką, gotowy na spotkanie ze śmiercią. Stwór pochylił przerażającą głowę, aby w całości połknąć Sir Cadogana wraz z kucykiem, ale złamana i źle działająca różdżka przedziurawiła jego język i wywołała zapłon oparów gazu powstających w jego żołądku, co doprowadziło do wybuchu wiwerny.

Starsze czarownice i czarodzieje cały czas używają powiedzenia „wezmę kucyka Sir Cadogana”, co oznacza „wybrnę z trudnej sytuacji najlepiej jak potrafię ”.

Portret Sir Cadogana, który wisi na siódmym piętrze w Hogwarcie, pokazuje go z kucykiem, na którym jeździł już zawsze (który, co być może jest zrozumiałe, nigdy za bardzo go nie lubił) i przedstawia jego gorący temperament, miłość do ryzykanckich wyzwań i determinację do pokonania wroga za wszelką cenę.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz