Silvanus Kettleburn


Urodziny: 22 listopada
Różdżka: kasztan i pióro feniksa, jedenaście i pół cala, giętka
Dom w Hogwarcie: Hufflepuff
Specjalne uzdolnienia: encyklopedyczna wiedza na temat magicznych stworzeń, brak strachu
Rodzice: magiczny ojciec, magiczna matka
Rodzina: brak żony, brak dzieci
Zainteresowania: niebezpieczne stworzenia są jego pracą i hobby

Silvanus Kettleburn był nauczycielem Opieki nad Magicznymi Stworzeniami aż do trzeciego roku Harry’ego, kiedy to został zastąpiony przez Hagrida.

Kettleburn był pełnym entuzjazmu i czasami lekkomyślnym człowiekiem, którego wielka miłość do niebezpiecznych stworzeń, które studiował i którymi się opiekował, prowadziła do poważnych zranień i jego, i czasami, innych osób. To skutkowało nie mniej niż sześćdziesięcioma dwoma zawieszeniami go w pracy (wciąż nie pobity rekord). Podobnie jak później Hagrid, Kettleburn skłonny był do bagatelizowania ryzyka związanego z opieką nad takimi stworzeniami jak żmijoptaki, druzgotki i ogniste kraby. Raz nawet, w doskonały sposób, doprowadził do podpalenia Wielkiej Sali po zaczarowaniu popiełka, który grał Glistę w „Fontannie Godziwego Losu”.

Kettleburn był kochanym, choć ekscentrycznym człowiekiem i kontynuacja jego zatrudnienia w szkole była dowodem wielkiej sympatii, którą darzyli go i koledzy w pracy i uczniowie. Zakończył swoją karierę z jedną ręką i połową nogi. Z okazji odejścia na emeryturę Albus Dumbledore sprezentował mu zestaw zaczarowanych, drewnianych kończyn. Był to jednak prezent, który musiał być regularnie wymieniany na nowy, ponieważ zwyczaj odwiedzania w wolnym czasie smoczych rezerwatów oznaczał, że jego protezy często stawały w płomieniach.
Udostępnij na Google Plus

About Strefa Czytacza

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz